Усе навіны

Цьеры Анры: «Нельга здымаць Кейна ў такой гульні – вы гуляеце супраць «Рэала», а не супраць «Мікі Маўс Цім»

9 траўня, 16:38

Галоўны трэнер зборнай Францыі U-21 і эксперт па тэлебачанні Цьеры Анры падзяліўся думкамі аб другім паўфінальным матчы Лігі чэмпіёнаў «Рэал» – «Баварыя» (2:1).

«Гульня доўжыцца 90 хвілін. Гэта не азначае, што вы павінны забіваць у першыя дзве хвіліны, у сярэдзіне ці ў канцы гульні. Гульня доўжыцца 90 хвілін.

Супраць «Рэала» – гэта сапраўды 90 хвілін. Нельга здымаць Кейна ў такой гульні, таму што ты гуляеш супраць «Рэала», ты не гуляеш супраць каманды «Мікі Маўс Цім». Выбачайце, гэта Рэал, мы гаворым пра гэта.

Я не буду паўтараць тое, што я сказаў раней, але гэта тое, што яны робяць. Тут не павязе ў канцоўцы – гэта перыяд «Рэала». Гэта яго час», – сказаў Анры.

«Рэал» атрымаў валявую перамогу, які выйшаў на замену на 81-й хвіліне нападаючы «сметанковых» Хасэлу двойчы забіў – на 88-й і на 1-й кампенсаванай 2-га тайма хвіліне.

Форвард мюнхенцаў Хары Кейн пайшоў з поля на 85-й хвіліне пры ліку 1:0 на карысць нямецкай каманды. Замест яго выйшаў Эрык-Максім Шупа-Моцінг.

«Рэал» згуляе ў фінале Лігі чэмпіёнаў 1 чэрвеня ў 22.00 супраць «Барусіі» Дортмунд. Мадрыдцы перамаглі «Баварыю» па суме 2 матчаў 4:3 (2:2, 2:1).