Усе навіны

Хаві – пра 0:0 з «Хетафе»: «Нармальна, што людзі не хочуць глядзець футбол, таму што гэта быў не матч»

14 жніўня, 10:52

Галоўны трэнер «Барселоны» Хаві пракаментаваў нулявую нічыю ў матчы першага тура Ла Лігі супраць «Хетафе».

«Адказнасць ляжыць на суддзі. Мы страцілі галаву, і Рафінья дапусціў памылку, але гэта адбылося з-за таго, што гульня выйшла з-пад кантролю арбітра.

Яны (арбітры – заўв.) сказалі, што разумеюць гульцоў, але мяне пакуль не разумеюць. Яны сказалі, што не будуць свістаць фалы за незразумелыя рукі і менш будуць хадзіць глядзець ВАР. Але чаму б ім не схадзіць паглядзець ВАР, калі гэта фантастычная прылада, якая дапамагае футболу?

Гэты матч – ганьба. Нармальна, што людзі не жадаюць глядзець футбол, таму што гэта быў не матч. Я зацікаўлены ў паляпшэнні гульні і выніку.

Гэтага аднаго ачка недастаткова. Для нас гэта вельмі складаны матч. У першым тайме мы не гулялі ў той футбол, у які хацелі. У другім мы зайгралі, але ў нас было мала галявых момантаў», - сказаў Хаві.

У канцы першага тайма арбітр выдаліў вінгера «Барселоны» Рафіню, а ў пачатку другога зраўнаваў склады, паказаўшы чырвоную картку Хайме Маце. На 70-й хвіліне за празмерныя эмоцыі з тэхнічнай зоны быў выдалены і Хаві.