Усе навіны
Video

Меньян пра расісцкія абразы з боку фанатаў «Удынезэ»: «Супраць іх павінны прымяніць жорсткія санкцыі»

21 студзеня, 11:48

Брамнік «Мілана» Майк Меньян распавёў, чаму на 33-й хвіліне выязнога матчу супраць «Удынезэ» (3:2) вырашыў пакінуць поле.

«Я пайшоў за мячом і пачуў, як мяне абазвалі «малпай», але нічога не сказаў. Потым гэта здарылася зноў, і я папрасіў лаўку запасных аб дапамозе, а потым сказаў, што так у футбол гуляць нельга. Такое здараецца са мной не ўпершыню. Аб гэтых рэчах трэба казаць.

Заўзятар прыходзіць на стадыён, каб заўзець, магчыма, пасвістаць, але такіх рэчаў у футболе быць не павінна.

Жадаў бы я сустрэцца з тымі, хто гэта зрабіў? Цяпер я не хачу ні з кім сустракацца і гаварыць. Супраць іх павінны прымяніць жорсткія санкцыі, таму што размаўляць ужо бескарысна. Яны павінны сядзець дома і больш не прыходзіць на стадыён.

Футбол выдатны тым, што вы прыходзіце на стадыён са сваімі сем'ямі, каб атрымаць задавальненне», – сказаў Меньян.

Нагадаем, разам з Меньянам пакінулі поле і яго партнёры па камандзе, праз 5 хвілін гульня была адноўлена.

«Расанеры» па ходзе матчу прайгравалі з лікам 1:2, але змаглі яго зраўняць на 83-й хвіліне, а затым забіць пераможны гол на 93-й намаганнямі Лукі Ёвіча і Ноа Акафара.