Усе навіны

Тухель пасля 0:1 з «Вердэрам»: «Гулялі так, быццам з 10-ачковым адрывам лідыруем у Бундэслізе, а ў аўторак у нас матч у ЛЧ»

22 студзеня, 10:09

Галоўны трэнер «Баварыі» Томас Тухель пракаментаваў хатнюю паразу ад «Вердэра» у 18-м туры Бундэслігі (0:1).

«Сёння мы зрабілі недастаткова. На працягу 70 хвілін у мяне не было адчування, што мы граем на перамогу. Толькі за апошнія 20 хвілін я адчуў, што мы хочам перамагчы.

У першым тайме мы былі занадта статычнымі, шмат гублялі мяч, прапускалі шмат контратак і занадта нядбайна гулялі адзін у адзін. Гэта заслужанае паражэнне, таму што (гуляць – Tribuna.com) 20 хвілін недастаткова.

Мы гулялі так, быццам з 10-ачковым адрывам лідыруем у Бундэслізе, а ў аўторак у нас матч у ЛЧ. Але улічваючы тое, якія вынікі дэманструе «Баер», мы павінны гуляць інакш.

Мы хацелі агрэсіўна пачаць матч, але ні на адным адрэзку гульні нам гэта не ўдавалася. Мы не павінны вінаваціць каманду, але мусім знайсці рашэнне, я павінен знайсці рашэнне. Гэта не наш узровень амбіцый», – сказаў Тухель.

Пасля сённяшняй паразы адставанне «Баварыі» ад «Байера» павялічылася да 7 ачкоў. Зрэшты, у мюнхенцаў яшчэ ёсць матч у запасе, які адбудзецца ў сераду, 24 студзеня. Сапернік – «Уніян Берлін».