Усе навіны

УЕФА аштрафаваў «Марсель» на 50 тысяч еўра за паводзіны заўзятараў у выязным матчы з данецкім «Шахцёрам»

29 лютага, 21:05

Дысцыплінарны камітэт УЕФА пакараў «Марсель» за паводзіны фанатаў клуба ў першым матчы 1/16 фіналу Лігі Еўропы супраць данецкага «Шахцёра», які прайшоў 15 лютага.

Французскі клуб атрымаў штраф 50 тысяч еўра за выкарыстанне заўзятарамі каманды піратэхнікі, з-за чаго арбітр у першым тайме прыпыняў матч на некалькі хвілін. Таксама «Марселю» забаранілі прадаваць сваім фанатам квіткі на 1 выязны матч еўракубкаў. Забарона прадаваць білеты з'яўляецца ўмоўнай з выпрабавальным тэрмінам 2 гады з даты рашэння.

Нагадаем, «Марсель» перамог «Шахцёр» 5:3 па суме двух матчаў і ў 1/8 фіналу Лігі Еўропы згуляе супраць «Вільярэала».