Усе навіны

Мюлер пра паразу ад «Хайдэнхайма»: «Мы знаходзімся не ў найлепшай фазе ў гісторыі клуба»

7 красавіка, 10:58

Паўабаронца «Баварыі» Томас Мюлер пракаментаваў паражэнне ад «Хайдэнхайма» ў 28-м туры чэмпіянату Германіi – 2:3.

«Тое, што мы знаходзімся не ў найлепшай фазе гісторыі клуба, зразумела ўсім. Гульня складалася з двух розных таймаў: мы загадай 2:0, затым доўгі падстрэшак прывёў суперніка да варот. Тое, як мы абараняліся, сапраўды не было шэдэўрам.

Потым у другім тайме мы ўжо не былі дастаткова добрыя ў атацы. У нас былі добрыя моманты, але не здолелі іх рэалізаваць. У рэшце рэшт «Гайдэнгайм» перавярнуў сітуацыю, а мы больш не забілі.

Цяпер мы не можам змяніць вынік. Бессэнсоўна працягваць наракаць сябар на сябра. У аўторак выкладземся па поўнай», – сказаў Мюлер.

Гульня супраць «Хайдэнхайма» стала 700-м матчам Мюлера за мюнхенскі клуб на афіцыйным узроўні. Да рэкорду Зепа Майера 9 гульняў.

Пасля 28-га тура «Штутгарт» дагнаў «Баварыю» у чэмпіянаце, зараз абедзве каманды дзеляць другое месца.

У аўторак, 9 красавіка, «Баварыя» паедзе ў госці ў «Арсенал» у рамках першага матча чвэрцьфіналу Лігі чэмпіёнаў.