Усе навіны

Масіміліяна Алегры: «Ювентус» знаходзіцца ў працэсе перабудовы, адно – мець справу з 30-гадовымі гульцамі, іншае – з 18-гадовымі»

8 красавіка, 10:45

Галоўны трэнер «Ювентуса» Масіміліяна Алегры пракаментаваў пераможны матч супраць «Фіярэнціны» у 31 туры Серыі А – 1:0.

«Мы штодня працуем, каб палепшыцца. Ёсць псіхалагічныя моманты, таму што мы даўно не выйгравалі ў Серыі А. Мы не рызыкавалі ў першым тайме, 3 галы былі адмененыя з-за афсайду ў некалькі сантыметраў, затым мы таксама стварылі моманты ў другім тайме.

Гэта праўда, мы ледзь не прапусцілі гол у канцы матча з-за тэхнічнай памылкі, але я б ні ў чым не папракаў хлопцаў. У іх добры сезон, мы робім усё магчымае, каб набраць як мага больш ачкоў. Мы другі раз запар згулялі на нуль і перамаглі, таму гэта важны прагрэс.

У футболе ёсць дзве каманды з дзвюма рознымі формамі: мы — «Б'янканэры», яны — «Віёла». Мы хочам кантраляваць мяч 90 хвілін, нанесці 30 удараў па варотах, але я не думаю, што нехта можа гэта зрабіць нават у марах. Мы ведаем, якія нашыя абмежаванні. На гэтым этапе сезона галоўны вынік. Ёсць нешматлікія каманды, якія не атрымліваюць хаця б аднаго ўдару па варотах, мы прыкладаем усе намаганні, але хлопцы добра справіліся.

У нас было 62 балы, відавочна гэта тое, чаго мы заслужылі. Мы дапусцілі памылкі ў вырашальны перыяд сезона, але «Ювентус» знаходзіцца ў працэсе перабудовы са шматлікімі маладымі гульцамі. Адно – мець справу з 30-гадовымі гульцамі, іншае – з 18-гадовымі.

Гэта дастаткова відавочна, я не разумею, навошта мне ўвогуле гэта ўказваць», – сказаў Алегры для DAZN.

«Ювентус» займае трэцяе месца ў чэмпіянаце Італіі. Каманда заваявала 8 ачкоў у апошніх 5 матчах.