Усе навіны

«Баер» не прайграў у 49-м матчы запар – гэта новы рэкорд, забілі «Роме» ў паўфінале ЛЕ на 97-й хвіліне

10 траўня, 10:30

«Баер» згуляў унічыю з «Ромай» (2:2) у паўфінальным матчы ў адказ Лігі Еўропы і па суме дзвюх сустрэч прайшоў далей (першая гульня – 2:0).

Ёсіп Станішыч устанавіў канчатковы лік на 90+7-й хвіліне, вырваўшы для «Баера» нічыю.

Падапечныя Хабі Алонса працягнулі сваю бяспройгрышную серыю. Цяпер яна складае 49 матчаў без параз запар.

Гэта самая доўгая серыя без параз у гісторыі еўрапейскага футбола.

За гэты перыяд «Баер» атрымаў 41 перамогу і 8 разоў згуляў унічыю.

У апошні раз «Баер» прайграў у афіцыйным матчы 27 траўня мінулага года – 0:3 з «Бохумам» у заключным туры Бундэслігі сезону 2022/23.

Па гэтым паказчыку нямецкі клуб абышоў «Бенфіку», якая правяла 48 матчаў запар без параз ва ўсіх афіцыйных спаборніцтвах у перыяд з 22 снежня 1963 года па 7 лютага 1965 года.