Усе навіны

Гулец «Хіміка» Вярцінскі: «Трэба працягваць гэтую пераможную серыю каманды»

18 лютага, 19:20

Падпісант праўладнага ліста і гулец «Хіміка» Аляксей Вярцінскі пракаментаваў перамогу над «Магілёвам» (5:3).

«Пачатак быў даволі шчыльны. У другім перыядзе атрымалася адкрыць лік, і гульня пайшла больш актыўная з багаццем момантаў у абедзвюх каманд. У канцы перыяду атрымалі непатрэбнае выдаленне, хаця нас папярэджвалі перад матчам, што ў суперніка добрая гульня ў большасці, і не варта выдаляцца. У прынцыпе, гэта датычыцца любога матчу. У выніку прапусцілі гол у меншасці ў распранальню.

У перапынку настроіліся, выйшлі, прапусцілі хуткі гол, але здолелі сабрацца і атрымаць перамогу.

Як мне ўдалося адкрыць рахунак? Партнёр убачыў, аддаў добрую перадачу, і я патрапіў. Радасць пры забіванні галоў заўсёды прысутнічае, таму, вядома, я рады.

Які настрой зараз у каманды? Апошнія два матчы мы выйгралі, таму трэба працягваць гэтую пераможную серыю. Засталося не так шмат гульняў у рэгулярным сезоне, так што трэба выходзіць на кожны матч максімальна зараджанымі», – сказаў Вярцінскі.