Усе навіны

Белінгем зраўняўся з Зіданам па колькасці галоў у Эль-Класіка – Джуд згуляў на 8 матчаў менш

22 красавіка, 09:27

Паўабаронца «Рэала» Джуд Белінгем забіў пераможны гол «Барселоне» на 91-й хвіліне матчу ў 32-м туры Чэмпіянату Іспаніі – 3:2.

Такім чынам 20-гадовы англiчанiн стаў першым гульцом «Рэала», які забіў у двух запар Эль-Класіка ў Ла Лізе пасля Руда Ван Ністэлроя, які зрабіў гэта ў 2007 годзе. У мінулай гульні супраць «Барселоны» Джуд вызначыўся дублем і таксама забіў пераможны гол у дадатковы час на 92-й хвіліне.

Таксама Беллінгем зраўняўся па колькасці галоў, забітых у Эль-Класіка, з былым гульцом і галоўным трэнерам «Рэала» Зінедзінам Зіданам – зараз у абодвух па 3 мячы. Зыдан правёў 11 гульняў супраць «Барселоны», Белінгем – 3.

У гэтым сезоне Джуд згуляў 36 матчаў, забіў 21 гол і аддаў 10 асістаў. Падрабязная статыстыка 5 нумара «Рэала» – тут.