Усе навіны

Ёсіп Станішыч: «Баер» бы не хвалявала, калі б мы прайгралі, але ўсё роўна выйшлі ў фінал ЛЕ»

10 траўня, 11:15

Абаронца «Баера» Ёсіп Станішыч пракаментаваў нічыю з «Ромай» (2:2) у паўфінальным матчы ў адказ Лігі Еўропы і выхад у фінал па выніках дзвюх сустрэч (першая гульня – 2:0).

Станішыч выйшаў на поле на 90-й хвіліне, а на 90+7-й зрабіў лік 2:2, дзякуючы чаму немцы ўстанавілі новы еўрапейскі рэкорд па колькасці матчаў без паражэнняў запар – 49.

«Безумоўна, гэта адзін з найважнейшых момантаў у маёй кар'еры. Мы ведалі, што пастаўлена на карту, мы вельмі хацелі патрапіць у фінал, і я думаю, вы маглі бачыць гэта сёння на працягу 90 хвілін.

Я думаю, што мы былі адназначна лепшай камандай. Мы прайгравалі з лікам 0:2, але вярнуліся ў гульню і ў выніку згулялі ўнічыю 2:2. Гэта паказвае, якая гэта каманда.

Я не думаю, што ў рэшце рэшт нас бы хвалявала, калі б мы прайгралі, але ўсё роўна выйшлі ў фінал, таму што мы сапраўды хацелі патрапіць туды. Але так яшчэ прыемней.

Я не думаю, што мая замена была запланавана, каб я мог уключыцца ў атаку, але я бачыў, што ёсць прастора, і я таксама ведаў, што гульцы могуць быць крыху стомленымі. Джака, вядома, таксама добра мяне бачыў.

Гэта выдатны гол і выдатнае адчуванне зрабіць лік 2:2 у канцоўцы і не прайграць», – сказаў Станішыч.