Усе навіны

Месі абышоў Раналду па галах за клубы з топ-5 ліг. У Леа на 84 матчы менш і на 100 асістаў больш

2 лютага 2023, 16:00

Гол у матчы 21-га тура чэмпіянату Францыі супраць «Манпелье» (3:1) стаў для форварда «ПСЖ» Ліянеля Месі 697-м за клубы з топ-5 чэмпіянатаў Еўропы.

Для гэтага яму спатрэбілася 835 матчаў. Таксама за гэты перыяд ён зрабіў 297 асістаў. Такім чынам, на 1 гол Месі трэба 98 хвілін, на 1 рэзультатыўнае дзеянне – 69 хвілін.

Па колькасці галоў за клубы з топ-5 чэмпіянатаў Еўропы Месі абышоў Крышціыяну Раналду, у якога іх 696. Аднак партугалец правёў больш матчаў (919) і зрабіў менш асістаў (197). На 1 гол яму трэба 109 хвілін, на 1 рэзультатыўнае дзеянне – 85.

Аднак Раналду апярэджвае Месі па колькасці галоў у матчах топ-5 ліг – 495 супраць 489, а таксама па агульнай колькасці забітых мячоў на клубным узроўні – 701 супраць 697.