Усе навіны

Карла Анчалоці: «Каманда не была спакойнай у перапынку з «Асасунай», а ёй трэба рабіць толькі адно – гуляць у футбол»

7 траўня, 09:07

Галоўны трэнер «Рэала» Карла Анчалоці пракаментаваў перамогу над «Асасунай» (2:1) у фінале Кубка Іспаніі.

«Вельмі рады. У гэты час пераважае стомленасць. Заўтра мы зразумеем, чаго дамагліся за гэтыя два сезоны.

Мы гулялі вельмі добра першыя 30 хвілін, з нястрымным Вінісіўсам. Потым – не ведаю, што адбылося. Магчыма, трохі нерваваліся. Каманда не была спакойная ў распранальні. Гэтая каманда павінна зрабіць толькі адно – гуляць у футбол. Другі тайм пачалі дрэнна, але, на шчасце, Радрыга змяніў дынаміку.

Магу толькі падзякаваць гэтую каманду, клуб, фаны... мы дасягнулі чагосьці важнага, выйграўшы ўсе магчымыя тытулы за два сезоны. Цяпер нам трэба падрыхтавацца да матчу з «Манчэстэр Сіці».

Радрыга добра рухаецца, у яго ёсць нюх на моманты, у яго ўсё вельмі добра. Ён здзяйсняе дзіўны прагрэс.

Мы блізкія да яшчэ аднаго фіналу. Зробім усё магчымае. Прыходзьце на матч з «Сіці». Ведаем, што, як і сёння, як і ў многія іншыя дні, фаны збіраюцца гнаць нас наперад. У нас ёсць перавага, што мы гуляем 12 супраць 11», – сказаў Анчалоці для Movistar+.