АдзінаборствыАмерыканскі футболАўта/мотаБабслей і санны спортБадмінтонБарацьбаБейсболБільярдБоксВалейболВеласпортВеславаннеВодныя віды спортуГімнастыкаГольфІншыяКанькабежны спортКёрлінгКіберспортКонны спортЛёгкая атлетыкаЛыжны спортНастольны тэнісПарусны спортПляжны футболПокерРэгбіСтральбаСучаснае пяцібор'еТрыятлонФехтаваннеФігурнае катаннеФутзалХакей з мячомХакей на травеЦяжкая атлетыкаШахматыЭкзатычныя вiдыЭкстрэмальныя віды
BE
НХЛ: «Пітсбург» Калячонка прыме «Каламбус»
22 сакавіка, 00:02
Беларускі абаронца польскага ГКС Заламай атрымаў траўму галавы і пакінуў лёд на насілках
Учора, 22:39Вiдэа
Ягор Шаранговіч: «Трэба рабіць сваю працу – дапамагаць «Калгары» выйграваць матчы і выходзіць у плэй-оф»
Учора, 22:12
Экс-аднаклубніка Гальчанюка расіяніна Дарафеева затрымалі з-за мастурбацыі ля будынка бібліятэкі
Учора, 22:02
Макар выиграл «Конн Смайт Трофи» – приз MVP плей-офф НХЛ. У защитника 29 очков в 20 матчах
27 чэрвеня 2022, 08:24
Кэйл Макар выиграл «Конн Смайт Трофи» – приз самому ценному игроку плей-офф.
«Колорадо» выиграл Кубок Стэнли, обыграв в финале «Тампу» (4-2, 2:1 в шестом матче).
23-летний защитник «Эвеланш» был признан самым ценным игроком этого розыгрыша плей-офф НХЛ.
В 20 матчах на счету Макара 29 (8+21) баллов при полезности «+7» и среднем времени на льду 27:04. Он установил рекорд по очкам для защитников за один плей-офф в XXI веке.
За всю историю больше набирали только 3 защитника – рекордсмен Пол Коффи (37 в 18 матчах, 12+25, «Эдмонтон», 1985), Брайан Лич (34 в 23, 11+23, «Рейнджерс», 1994), Эл Макиннис (31 в 22, 7+24, «Калгари», 1989).
Все они выиграли Кубок Стэнли в те годы, а Лич и Макиннис тоже стали обладателями «Конн Смайт Трофи».