Усе навіны

Протас не набірае ачкі ў 9 гульнях запар

2 снежня 2022, 10:57

На чэмпіянаце НХЛ «Вашынгтон» у гасцях у авертайме саступіў «Сіэтлу» з лікам 2:3.

Беларускі нападаючы «Вашынгтона» Аляксей Протас гуляў у чацвёртай тройцы з Нікам Даўдам і Гарнэтам Хэтэўэйем.

Пад заслону першага перыяду Протас аддаў добры пас на сінюю лінію Густафсану, але кідок абаронцы парыраваў Грубаўэр.

На 37-й хвіліне Протас ледзь не зарабіў «-1», але кідок Эберле прыйшоўся ў штангу.

На 44-й хвіліне Протас на чужой сіняй лініі праткнуў шайбу міма абаронцы, выйшаў на ўдарную пазіцыю, але прабіць нямецкага брамніка «Сіэтла» не змог.

У выніку Протас правёў на лёдзе 12:28 і нанёс 2 кідка. У сезоне ў Аляксея 4 (3 +1) набраных бала ў 25 сустрэчах, пры паказчыку карыснасці «-1». Протас не набірае ачкі ў апошніх дзевяці матчах.

Сіэтл — Вашынгтон — 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 1:0)