Гутор - Бегунов, Филипенко, Хадаркевич, Шевченко - Кендыш, Корзун, Подстрелов, Стасевич, Сзоке - Дарбо
Запасные: Белов, Черник, Макаренко, Сачивко, Диасамидзе, Океухи, Акинбуле, Дебелко
Кудравец - Филипович, Филипович, Рыбак, Володько - Драгун, Карасев, Нехайчик, Яблонский - Милич, Скавыш
Запасные: Чичкан, Копитович, Нечаев, Супранович, Бессмертный, Носко, Умаров, Волков, Виллумссон, Сигневич
БАТЭ - logo
90'
Да пабачэння!
90'
Важная перамога «Шахцера» у важны момант чэмпіяната. Матч быў хутчэй на нічыю, але індывідуальнае майстэрства Дарба прынесла Салігорску неабходны вынік.
90'
Жукоўскі бяжыць на поле разбірацца з суддзей. Атрымаў жоўтую картку трэнер БАТЭ. Паўлу Плюту таксама папярэджанне.
90'
Матч скончаны. 1:0 на карысць «Шахцера».
90'
Кендыш груба гуляе. Нават не спрабаваў дабрацца да мяча. Па нагах ззаду Умарава.
90'
Падстрэлаў! Б'е ад левага кута штрафной. Трошкі міма правага кута.
90'
Бегуноў ляжыць у сваёй штрафной. Сутыкнуўся з Драгуном.
90'
Трымае «Шахцёр» мяч у нападзе і не спяшаецца. Нават стандарт зарабілі, але Падстрэлаў дрэнна яго выканаў.
90'
Чатыры хвіліны дадаў Зміцер Доля.
89'
Замест аўтара гола Дарба выходзіць Дзебелка.
88'
Сігневіч! Пасля кутніка атрымаў мяч Мікалай каля кропкі пенальці. Б'е ў створ, Гутар не дастае! На лініі Бегуноў, які гераічна выбівае.
87'
Тактычны фол ад Эзэ Акеўхі. Жоўтая картка.
86'
Няхайчык у нязручнай пазіцыі ля правага кута зоны брамніка. Б'е галавой, але Гутар робіць сэйв.
85'
Умараў са стандарта робіць накід у штрафную. Абаронцы выбіваюць, але мяч прылятае да Няхайчыка. Зноў нязручна грае Павел! Удар у стылі рэгбі. Вельмі высока.
84'
Замест Карасева выходзіць Сігневіч. Ва-банк пайшоў Віталь Жукоўскі.
83'
Вілюмсан робіць накід на Скавыша ў цэнтр штрафной. Максім не здолеў стрэліць, а потым Няхайчык парушае правілы.
82'
Цягне час «Шахцёр». Дарба ляжыць на газоне і не плануе яго пакідаць.
80'
Няхайчык! Пасля рыкашэту атрымаў Павел мяч у 14 метрах ад брамы. Вельмі нязручна б'е Няхайчык. Высока і недакладна. А момант быў на гол…
79'
Умараў выконвае стандарт. З 25 метрах непасрэдны стрэл. Гутар выкідвае руку і перакідвае мяч праз папярэчыну. Кутнік.
77'
Кендыш зарабляе стандарт у непасрэднай блізкасці ад правага кута валоданняў Кудраўца. Накід ад Падстрэлава, цягнуўся да мяча Сзоке, але не змог дастаць. Кудравец першы на мячы.
76'
Замест Міліча выходзіць Умараў.
75'
Міліч ля левай броўкі фаліць на Корзуне. Жоўтая картка сербу.
74'
Замест Яблонскага выходзіць Віллюмсан.
73'
Кутнік зарабляе «Шахцёр», але Падстрэлаў дрэнна яго выканаў. Пакідае мяч межы поля.
72'
Бегуноў! Б'е з 21 метра, але блакуюць гульцы БАТЭ ля мяжы штрафной.
70'
Накід з правага фланга. Няхайчык на хуткасці выйграе барацьбу ў абаронцаў і б'е галавой. У метры ад левага кута ляціць мяч.
69'
Скавыш аддаваў на левы фланг на Няхайчыка, але абаронца ў падзенні выбівае ў аўт.
67'
Нярвова на поле. Кожнае рашэнне Долі выклікае шмат эмоцый як з боку футбалістаў, так і заўзятараў.
65'
Міліч б'е ў правы кут брамы! Гутар з цяжкасцямі, але пераводзіць на кутнік.
65'
Забыліся пра Дарба абаронцы БАТЭ. Рыбак паспявае вярнуцца і выбівае мяч з-пад ног гамбійца.
62'
Дарба на левым фланзе абыграў апанента, але фол. Падстрэлаў выконвае стандарт. На дальні кут брамы. Там Сзоке, але высока мяч ляціць. Ад брамы Кудравец.
61'
БАТЭ дакладна павялічыў тэмп. Можа не хапіць сілаў Салігорску да 90 хвіліны.
60'
Які момант! З правага фланга Міліч аддае на межу зоны брамніка. Драгун цягнуўся да мяча, але Бегуноў коштам траўмы аддае Гутару.
58'
Небяспечны момант для БАТЭ пасля кутніка. Накід на бліжэйшую штангу, дзе Скавыш хітра б'е ў левы кут. Штанга выратоўвае Салігорск.
57'
Дарба аддаў у штрафную на Корзуна. Мікіта сутыкнуўся с Кендышам і абодва апынуліся на газоне. Працягваюць ляжаць гульцы Салігорска, але БАТЭ не спыняе напад.
56'
Пакуль без момантаў каманды пасля перапынка. Пазіцыйна атакуюць супернікі.
54'
Гутар гуляе як Ноер. За кошт дрыблінга абыграў Няхайчыка.
52'
Дарба на хуткасці прасоўваецца па леваму флангу, але за кошт падкатаў сістэмна з яго ног выбіваюць мяч барысаўцы.
51'
Шмат памылак у Эзэ Акеўхі. Нігерыец у простай сітуацый губляе мяч у нападзе.
50'
Чакаюць заўзятары БАТЭ з'яўлення Умарава, але гулец пакуль не распранаўся.
48'
Контратака ад Салігорска. Тры ў тры бяжалі, але дрэнны пас ад Эзэ Акеўхі. Аляксандар Філіпавіч паспеў вярнуцца і перехапіў мяч.
47'
Валадзько на левым фланзе абыграў апанента і прастрэліў. Заблакавана абаронцам.
46'
Другая палова пачалася.
45'
Толькі тры стрэлы ў межы брамы нанеслі супернікі ў першым тайме. Небяспечных момантаў няшмат, але гульня глядзіцца. Не баяцца футбалісты ісці ў адзінаборствы. «Шахцер» выглядаў лепш у нападзе і нагуляў на гол.
45'
Не было небяспечных момантаў у кампенсаваны арбітрам час. Першая палова завершаная. Пакуль «Шахцер», дзякуючы голу Дэмба Дарба, пакуль выйграе 1:0.
45'
Шмат памылак у абодвух супернікаў на левай броўцы. А Доля дадаў да першай паловы толькі хвіліну.
44'
Шырока гуляе БАТЭ, але няма пагрозы браме Гутара. Катаюць мяч з левага на правы фланг.
42'
Памыляецца Барысаў у апорнай зоне. У Акеўхі была магчымасць аддаць на правы фланг на Дарба, але вельмі моцна пасуе легіянер. Ад брамы Кудравец.
41'
Скавыш выходзіў на пазіцыю для ўдара ля левага кута штрафной. Бегуноў жорстка падкаціўся, але ў мяч. Ляжыць Скавыш на газоне, але не было парушэння.
39'
Дарба ляціць па леваму флангу. Рызыкоўна гуляў Рыбак, але на вопыце не памыляецца. Аўт для Салігорска.
38'
Высокі прэсінг ад Дарба і Кендыша. Не даюць гасцям хутка выйсці ў напад гульцы «Шахцёра».
36'
Некалькі накідаў на Міліча з левага і правага флангаў. У выніку Міліч б'е з недарэчнай пазіцыі вельмі недакладна.
35'
Небяспечна! Ад левага кута накід на Сзоке. Славак б'е ў супрацьход. Трошкі недакладка. Побач з левым кутом брамы ляціць мяч.
34'
Дарба — вельмі небяспечны форвард. Закід на гамбійца, Якаў Філіпавіч не рызыкуе і выносіць на кутнік.
33'
Яшчэ адзін кутнік для БАТЭ. Няхайчык у раён кропкі пенальці. Добра гуляе Хадаркевіч і галавой моцна выносіць.
32'
Кутнік для Барысава. Няхайчык з правага боку. Драгун здолеў дабрацца да мяча, але б'е галавой вышэй за вароты.
31'
Стрэл ад Скавыша з 18 метраў. Заблакавана на лініі штрафной.
30'
Памыляюцца абаронцы Салігорска на правым фланзе. Скавыш перахапіў, але Філіпенка выбівае з-пад ног у аўт.
28'
Дарба спрабаваў выйсці сам-на-сам з Кудраўцом. Якаў Філіпавіч выдавіў гамбійца за межы штрафной.
27'
Шмат парушэнняў, прычым жорсткіх. Хадаркевіч у ногі Драгуну, але без карткі.
26'
Дальняя спроба стрэлу ад Яблонскага. Моцна, але Хадаркевіч блакуе на лініі штрафной.
25'
Падстрэлаў прайшоў па броўцы і зрабіў накід. Абаронцы Барысава нейтралізуюць пагрозу.
24'
Трошкі супакоілася гульня. У цэнтры поля Барысаў катае мяч. Няма варыянтаў для ўваходу ў зону суперніка.
22'
У Барысава быў шанец зраўняць. Няхайчык са стандарта навесіў у штрафную. Не вельмі ўпэўнена дзейнічае Гутар, але кулаком выносіць мяч.
20'
Гол імя Дэмба Дарба. Гамбіец атрымаў мяч на левым фланзе. Смела пайшоў у цэнтр, абыграў двух апанентаў і з 18 метраў моцна стрэліў у правы кут. Ад штангі улятае мяч у вароты.
18'
Міліч зарабляе першы кутнік для БАТЭ. Няхайчык з правага боку. Філіпенка вышэйшы за ўсіх. Вынас. Другім тэмпам Яблонскі б'е з 23 метраў. Нізам у правы кут. Спраўляецца Гутар, але не з першай спробы.
17'
Скавыш легка абыходзіць апанента на левам фланге. Перавод на правы фланг на Міліча, які ў адзін дотык аддае ў цэнтр на Карасева. Расіянін б'е з 22 метраў. Па цэнтру ляціць мяч, а там Гутар. Легкая здабыча для кіпера гаспадароў.
15'
Правы фланг БАТЭ вельмі актыўны, але ўдараў няма. На падборы Я.Філіпавіч кіксануў у цэнтры поля. Дарба мог абакрасці барысаўцаў, але не паспеў. Аут для «Шахцера».
14'
З правага фланга накід на мяжу зоны брамніка. Хадаркевіч выйграе барацьбу на другім паверсе і выносіць мяч.
13'
Стасевіч — траўма. Замест яго выходзіць Эзэ Акеўхі.
11'
Лепш гуляе БАТЭ ў апошнія мінуты. Міліч бамбардуе штрафную з правага фланга, але апошняга ўдара няма.
10'
Ух! Стасевіч на роўным месцы атрымаў пашкоджанее. У абароне адпрацоўваў Ігар, але штосьці з мышцамі.
9'
Пазіцыйная атака БАТЭ. Драгун, Аляксандр ФІліпавіч і Міліч спрабавалі ўвайсці ў штрафную, але не далі прайсці. Аўт, прычым для Салігорска.
7'
Шаўчэнка прастрэліў з левага фланга, але абаронца БАТЭ выносіць на межы зоны брамніка.
6'
Яшчэ адзін стандарт для Салігорска. Разыгралі мяч Дарба і Стасевіч. Накід у штрафную. Бегуноў б'е галавой у левы верхні кут, але трошкі вышэй ляціць мяч і апускаецца на сетку.
5'
Стасевіч высока накінуў у раён кропкі пенальці. Вышэй за ўсіх Філіпенка. Б'е гулец Салігорска галавой з 10 метраў, але рэагуе Кудравец. Добры сэйв.
4'
Першая атака Салігорска скончылася папярэджаннем Яблонскаму. Гулец БАТЭ фаліць на Сзоке ў 8 метрах ад штрафной.
2'
Дальні закід на Скавыша, але не паспявае Максім. Першы на мячы Гутар, які выбівае.
1'
Няхайчык накінуў у цэнтр штрафной, але там абаронцы «Шахцера» мацнейшыя на другім паверсе.
1'
На 25 секундзе Сзоке парушае правілы на Драгуне. Небяспечны стандарт у 22 метрах ад варот Гутара.
1'
«Шахцёр» робіць першы дотык у гульні. Матч тура пачаўся.
На стадыёне «Будаўнік» амаль аншлаг. Вольны толькі фанацкі сектар гаспадароў.
БАТЭ Барысаў:

Кудравец, Філіпавіч А., Яблонскі, Драгун (К), Скавыш, Карасёў, Міліч, Рыбак, Філіпавіч Я., Няхайчык, Валадзько.

Запасныя гульцы:
Чычкан, Волкаў, Умараў, Сігневіч, Капітавіч, Нячаеў, Віллюмсан, Бяссмертны, Наско.
«Шахцёр» Салігорск:

Гутар, Хадаркевіч, Корзун, Падстрэлаў, Філіпенка, Стасевіч, Сзоке, Бегуноў, Кендыш (К), Дарбо, Шаўчэнка.

Чэрнік, Бялоў, Макаранка, Дыясамідзэ, Сачыўка, Дзебелка, Акеўхі, Акінбуле.
Перамога зробіць «Шахцёр» недасягальным. Улічваючы кадравы патэнцыял каманды Грыгарчука, сем пунктаў «гарнякі" не аддадуць ні пры якіх умовах. Гэта добра разумее БАТЭ, для якога гульня стане, магчыма, адзіным шансам застацца ў ліку прэтэндэнтаў на золата. "Іслач» у паўфінале Кубка Беларусі прадэманстравала, што «Шахцер» таксама можа прайграць.
На сувязі Салігорск! Ужо хутка пачнецца ключавая сустрэча першага круга Вышэйшай Лігі. «Шахцер» сустракаецца з БАТЭ. Каманда Грыгарчука пакуль не страціла ніводнага пункта, а барысаўцы з'яўляюцца галоўнымі пераследвацелямі «гарнякоў".