Чичкан - Филипович, Филипович, Нечаев, Рыбак - Драгун, Карасев, Нехайчик, Умаров, Яблонский - Скавыш
Запасные: Кудравец, Копитович, Малькевич, Володько, Бессмертный, Носко, Волков, Виллумссон, Милич, Сигневич
Павлюченко - Вильям, Кики, Печенин, Рахманов, Юзепчук - Гречихо, Концевой, Тве - Лаптев, Шевченко
Запасные: Нечаев, Гурбан, Вегеря, Черноок, Йович, Савицкий, Цепенков, Диалло, Петренко, Садовский
90'
Дзякуй, што былі з намі. Да сустрэчы на беларускім футболе.
90'
У першай палове «Рух» эфектыўна выкарыстаў контратакі, але пасля перапынку БАТЭ не дазволіў сабе памыляцца ў абароне. За кошт жадання і майстэрства барысаўцы здабылі вельмі патрэбную перамогу. Адставанне ад «Шахцера» засталося на ўзроўні 7 баллаў.
90'
Сустрэча скончана! Перамога БАТЭ 3:2!
90'
Апошні кутнік у сустрэчы выконвае БАТЭ. Сігневіч і Няхайчык доўга ўводзяць мяч у гульню. Абвастрэння няма, але гаспадарам яно і не вельмі патрэбнае.
90'
Яблонскі з лініі штрафной б'е ў левы кут. Рыкашэт, але мяч ляціць вышэй за браму!
90'
Пячэнін выразаў кросс у цэнтр штрафной, але там абаронцы БАТЭ гуляюць упэўнена.
90'
Пяць хвілін дадаў суддзя да часу другога тайма.
89'
Замест Вілліяма ў гасцей выйшаў Чарнавок.
88'
Яблонскі атрымаў папярэджанне за фол на Кікі і зрыў атакі.
87'
Спрабуе збіць тэмп БАТЭ. Няхайчык збіў Юзэпчука і не давзволіў хуткаму латэралю выйсці з абароны.
85'
Камбінуе «Рух», але да стрэлаў справа не даходзіць. Госці ўвесь матч сядзелі ў абароне, але зараз вымушаны вялікімі сіламі ісці ў атаку.
83'
Вілюмсан! 3:2! Гулец з Ісландыі стрэліў с 23 метраў у правы кут. Мяч адскочыў ад газона ў метры ад Паўлючэнка, што дэзыярынтавала брамніка!
81'
Юзэпчук бяжыць у контратаку. Не здолеў на хуткасці абыграць абаронцу і згубіў мяч.
81'
Вілюмсан мякка накінуў у цэнтр штрафной, але абаронцы «Руха» выносяць.
80'
Дзіяло вярнуўся ў абарону і жорстка сустрэў Няхайчыка. Стандарт і шанец для БАТЭ.
78'
Замест Драгуна выходзіць Мікола Сігневіч.
77'
Замест Канцавога з'явіўся Савіцкі.
76'
Паўлючэнка! Няхайчык моцна і дакладна б'е з 10 метраў у левы кут, але кіпер «Руха» рэагуе!!!
75'
Ля броўкі размінаецца Павел Савіцкі. Не плануе губляць балы Альшэўскі.
73'
Замест Шаўчэнкі выходзіць Ёвіч.
72'
ДРААААГУН!!! 2:2. Нячаеў прастрэліў з правага кута на Няхайчыка, але Павел у барацьбе да мяча не дабраўся. Побач быў Драгун, які з 8 метраў нанес дакладны стрэл!
70'
Бясконцыя стандарты ад БАТЭ працягваюцца. Умарава няма на полі, таму за элемент гульні адказвае Няхайчык. Накіды на бліжэйшы кут зоны брамніка не прыносяць плену.
69'
Вілюмсан шукаў пасам Яблонскага ля правага кута штрафной, але ўмяшаўся Няхайчык. На самая тэхнічная гульня ад Пауля. Мяч страчаны.
67'
Замест Карасева выходзіць Віллюмсан.
67'
Дзевяты кутнік дл БАТЭ. Няхайчык навесіў на бліжнюю стойку, але гульцы «Руха» добра ведаюць манеру гульні Паўла.
66'
Нячаеў стрэліў з 25 метраў у правы кут. Паўлючэнка легка забірае мяч.
65'
Замест Лапцева выходзіць Садоўскі.
64'
Дзіяло і Юзэпчук разагналі атаку. Накід Канцавога на Лапцева, які б'е галавой у правы кут і трапляе ў штангу!
63'
Аляксандар Філіпавіч шукаў Міліча на правам куце зоны брамніка, але вельмі моцна.
62'
Няхайчык са стандарта спрабаваў перакінуць Паўлючэнка, але малады галкіпер на час вярнуўся на лінію брамы.
61'
Пячэнін жорстка б'е па нагах Нячаева на правай броўцы. Жоўтая картка.
60'
Драгун памыліўся ў атацы. Бяжаў «Рух» у контратаку, але Лапцеў доўга выходзіў з-пад прэсінга.
59'
Замест Умарава выходзіць Міліч.
58'
«Рух» прачынаецца. Канцавы тэхнічна б'е з лініі штрафной у правы кут і трапляе ў штангу!
57'
Драгун! Б'е ў дзевятку з лініі штрафной і трапляе ў папярэчыну!
55'
Вельмі актыўны Ўмараў на правым фланзе. Бесперапынныя накіды, большасць з якіх — дакладныя.
53'
Мог забіваць БАТЭ на сакральнай 53-й хвіліне. Біў галавой Няхайчык з 10 метраў у левы кут. Паўлючэнка робіць неверагодны сэйв!
52'
Яблонскі ў штрафной вырашаў біць ці аддаваць пас. У выніку атрымалася вельмі недакладна.
50'
Драгун з лініі штрафной б'е. Дакладны стрэл, але Паўлючэнка кантралюе сітуацыю.
50'
Пачатак другой паловы — копія стартавага тайма. БАТЭ бесперапынна атакуе, але «Рух» вытрымлівае ціск.
48'
Няхайчык! Павел адзін у левай частцы штрафной. Б'е на дакладнасць у дальні кут, але Паўлючэнка робіць сэйв.
47'
Пазіцыйна атакуе БАТЭ. Яблонскі знайшоў Умарава на правым куце зоны брамніка, але Шахбоз трошкі не дацягнуўся да мяча.
46'
Другая палова пачалася.
46'
Замест Дэвіда Твэ выйшаў Дзіяло.
45'
БАТЭ шмат атакаваў, але меў цяжкасці з контратакамі апанента. «Рух» гуляе ў тры цэнтральных абаронцы і абараняецца нізкім блокам. Гэта быў адзін з найбольш цікавых першых таймаў у стартавых 9 турах Вышэйшай Лігі.
45'
Першая палова сустрэчы скончана. Пакуль «Рух» наперадзе 2:1.
45'
«Рух» спрабуе збіць тэмп і пайсці на перапынак з перавагай.
45'
Стандарт для БАТЭ. Умараў навесіў, абаронцы выбілі на ногу Аляксандару Філіпавічу. Балканец б'е, елі блакуюць. Кутнік.
45'
Дзве хвіліны дадаў Кульбакоў да часу стартавай паловы.
44'
Праз правы фланг Карасева ў апошнія хвіліны спрабуе атакаваць БАТЭ. Рахманаў сістэмна нейтралізуе прастрэлы на бліжнім куце зоны брамніка.
42'
Зноў правал ад абаронцаў БАТЭ. Твэ перахапіў мяч у цэнтры поля, але доўга думаў з пасам. Адабралі.
41'
Скавыш б'е Рахманава ў калена. Ляжыць капітан «Руха» на газоне. Меддапамога на поле.
40'
Контратака «Руха». Убягаў Канцавы на рандэву з Чычканам, але дагналі абаронцы і выдавілі за межы штрафной. Другога тэмпа няма.
38'
Момант для Няхайчыка, вельмі падобны для яго ж галявога стрэла. На гэты раз Паўлючэнка выйграе дуэль у Паўла!
37'
Умараў прарваўся па правай частцы штрафной і спрабаваў прастрэліць. Не вельмі эффектыўна. Чарговы кутнік. Вельмі шмат стандартаў у гульні.
36'
Няхайчык б'е галавой на дакладнасць з 13 метраў. Хітрая спроба, але трошкі недакладна.
35'
Замест Рыбака выходзіць на поле Капітавіч.
35'
Пасля 20 мінут татальнай абароны «Рух» асмялеў. Легка праходзяць абарону апанента берасцейцы.
33'
Рыбак усе ж траўмаваўся. Хутка будзе першая замена.
31'
Умараў з кутніка на галаву Рыбака. Павел у барацьбе б'е з 7 метраў, але трошкі міма левага кута брамы. Ляжыць Рыбак на полі, патрэбна медыцынская дапамога.
29'
Абароны ў БАТЭ няма зусім. Увогуле нічога не атрымоўваецца ў барысаўцаў каля сваёй брамы.
28'
Няхайчык у цэнтры штрафной спрабаваў падстроіцца пад цяжкі мяч. Удар наносіць, але вельмі высока.
27'
Што адбываецца? Грачыха з 30 метраў трапляе ў дзевятку брамы Чычкана! 1:2
25'
Вось гэта гульня! Няхайчык робіць лік 1:1! Павел адгукнуўся на накід з правага фланга. З кута зоны брамніка моцна б'е пад перакладзіну!
24'
Жоўтая картка Паўлу Рыбаку.
24'
Юзэпчук прайшоў па правай броўцы і дакладна адпасаваў на Канцавога. Арцем з 7 метраў біў у блізкі кут, але ў сантыметрах ад штангі ляціць мяч. Катастрафічная гульня ад абаронцаў БАТЭ.
22'
«Рух» павінен быў рабіць рахунак 2:0. Два пасы спатрэбілася берасцейцам, как выйсці з абароны ў атаку. Лапцеў выводзіць сам-на-сам з Чычканам Пячэніна, але той б'е трохі вышэй.
21'
Мяч трапіў у руку Пячэніну. Стандарт ў метры ад правай лініі штрафной. Умараў накінуў на Яблонскага, але Яўген недакладна б'е.
19'
БАТЭ бесперапынна атакаваў, а рахунак адкрыў «Рух»! Твэ зрабіў разумны пас паміж Яблонскім і Якавам Філіпавічам. Шаўчэнка выходзіць сам-на-сам з Чычканам і без асаблівых цяжкасцей трапляе у браму!
18'
Твэ атрымаў мяч у 35 метрах ад брамы Чычкана і вырашыў стрэліць. Моцна, але вельмі высока.
16'
Толькі некалькі разоў перайшоў «Рух» цэнтральны круг. Увогуле не атрымоўвае мяч Лапцеў.
13'
Аляксандар Філіпавіч прыгожа скінуў мяч пад удар Якаву Філіпавічу. Той спрабаваў з 16 метраў трапіць у правы кут брамы, але ў сантыметрах ад штангі мяч.
12'
Вельмі нізка садзіцца «Рух». Без перапынку атакуе БАТЭ. Яшчэ адзін кутнік зарабляюць гаспадары, але Ўмараў навесіў моцна і недакладна.
11'
Няхайчык адбірае мяч на правым фланзе і робіць прастрэл. Своечасова выходзіць с брамы Паўлючэнка і забірае мяч.
9'
Высокі прэсінг дэманструе БАТЭ. Кікі і Вілліям за вялікімі цяжкасцямі выходзяць з абароны.
8'
Высокі тэмп у стартавыя хвіліны. Моцны ціск ідзе на браму Паўлючэнкі. БАТЭ выглядае салідна.
7'
Юзэпчук дрэнна выканаў аўт і ледзь не наклікаў бяду. Ляціць Няхайчык у штрафную, але зноў блакуюць абаронцы «Руха» 33 нумара БАТЭ на межы штрафной.
6'
Скавыш! Прыгожа абыграў Кікі не левым фланзе, але робіць вельмі моцны пас на калегу. За межы поля ляціць мяч.
5'
Прастрэліў Умараў з левага флангу, але Рахманаў на межы зоны брамніка далека выносіць мяч.
4'
Небяспечна! Умараў коціць з кутніка на лінію штрафной, дзе Яблонскі. Яўген б'е ў левы кут, але зноў заблакавана і другі кутнік запар.
3'
Няхайчык прайшоў па правай броўцы, абыграў трох аппанентаў і выканаў стрэл з лініі штрафной. Рахманаў блакуе. Першы кутнік у матчы.
3'
Трох цэнтральных абаронцаў выставіў Кірыла Альшэўскі.
2'
Закід на Скавыша, але Паўлючэнка хутчэйшы за форварда. Рэферы фіксуе афсайд у Скавыша. За 80 секунд ужо другое становішча па за гульней.
1'
Ужо на 20 секундзе нападнікі «Руха» забяжалі ў афсайд. Актыўна пачалі госці.
1'
Матч пачаўся!
Сустрэчу абслугоўвае брыгада рэферы Аляксея Кульбакова, што толькі падкрэслівае значнасць супрасцьстаяння.
Галоўныя трэнеры вызначылі наступныя склады каманд:

БАТЭ
Чычкан, А. Філіпавіч, Яблонскі, Драгун (К), Умараў, Скавыш, Д.Нячаеў, Карасеў, Рыбак, Я.Філіпавіч, Няхайчык.

Рух Берасце
Паўлючэнка, Вілліам, Кікі, Рахманаў (К), Юзэпчук, Твэ, Шаўчэнка, Грачыха, Пячэнін, Канцавы, Лапцеў.
Вітаем, шаноўнае спадарства. Апошнім матчам гульнявой суботы прызначана супрацьстаянне БАТЭ і Руха. Абедзве каманды знаходязяцца ў верхняй частцы турнірнай табліцы і разлічваюць на медалі. Асабліва прынцыповай сустрэча з'яўляецца для ўзначальваючага берасцейцаў Кірылы Альшэўскага, станаўленне якога як трэнера адбывалася ў барысаўскім клубе.