Василючек - Дибанго, Шалашников - Глущенков, Гуренко, Лисакович, Лисакович, Патоцкий - Годвин, Комаровский, Козыренко
Запасные: Панкратов, Синенко, Пигас, Зинович, Ермаков, Ковалев, Мякиш, Некрашевич, Морозов, Юсов
1тайм
Степанов - Аффи, Гайдучик, Щербо, Слабашевич - Байдук, Иван, Олехнович - Беленький, Лынько, Шестюк
Запасные: Денисенко, Позняк, Усеня, Ковальчук, Орешкевич, Седько, Сибилев, Тихоновский, Сануси, Журневич
94'
"Іслач» няблага праводзіла другі тайм супраць «Дынама», але не здолела выратаваць свае тры ачкі. Без вялікага ціску «дынамаўцы» змаглі зраўняць лік у самай канцоўцы гульні. Мабыць, гэта справядлівы лік для сённяшней сустрэчы. Дзякуй за ўвагу!
94'
Фінальны свісток! 1:1 у сённяшней сустрэчы!
90'
Дзве замены ў "Іслачы». Замест Юрыя Казырэнкі ды Алега Патоцкага на поле выйшлі Антон Кавалёў ды Максім Мякіш.
89'
Санусі з левага фланга стрэліў у штрафную гаспадароў, Сядзько прапусціў мяч на Белянькага, і той з дапамогай рыкашэту адправіў мяч у сетку. Васялючак не дацягнуўся да яго.
89'
Г-О-О-О-Л!!! 1:1!!! БЕЛЯНЬКІ!!!
87'
Пакуль няма ціску з боку «Дынама» ў апошнія хвіліны гульні. Яшчэ і дождж пачаўся ў Маладзечна. Цяжка будзе зраўняць лік у сустрэчы.
83'
Ледзьве не прывёз момант да сваёй каманды Васялючак. Не трапіў па мячы пры вынасе, але только кутавы атрымалі госці.
78'
Ціханоўскі атрымаў жоўтую картку пасля зацэпу Камароўскага.
77'
Юсаў трапіў у штангу пасля стрэлу з левага боку штрафной гасцей!
77'
Замена ў складзе «Дынама». Замест Давіда Івана на поле выйшаў Сяргей Ціханоўскі.
76'
Слабашэвіч атрымаў жоўтую картку за штуршок у центры поля гульца "Іслачы».
75'
Замена ў складзе «Дынама». Замест Аляксандра Шасцюка на поле выйшаў Яраслаў Арашкевіч.
71'
Камароўскі з блізкага штрафнога не здолеў перабросіць сценку з гульцоў «Дынама».
68'
Неблагі момант у «Дынама»! Але выратаваў сваю каманду Васялючак пасля ўдара галавой Шасцюка, а потым пасля кутавога абаронцы заблакавалі стрэл Сядзько.
66'
Замена ў складзе "Іслачы». Замест Фрайдэя Годвіна на поле выйшаў Зміцер Юсаў.
65'
Замена ў склдадзе «Дынама». Замест Зміцера Байдука на поле выйша Мухтар Санусі.
60'
Замена ў складзе «Дынама». Замест Сяргея Лынько на поле выйшаў Павел Сядзько.
55'
Дзібанга зрабіў круты крос у штрафную, дзе Камароўскі апынуўся зусім адзін і галавой прабіў дакладна ў сетку.
55'
Г-О-О-О-Л!!! 1:0!!! КАМАРОЎСКІ!!!
51'
Абмяняліся неблагімі момантамі каманды, але спачатку Байдук не здолеў скарыстацца памылкай Дзібанга і не перайграў у блізкім бою Васялючака, а потым Камароўскі стрэліў з-за штрафной гасцей, але Сцяпанаў забраў мяч сабе.
50'
Пакуль быццам працягваецца першы тайм. Не спрабуюць каманды рызыкаваць і дзейнічаюць надзейна, але пасіуна.
46'
Другі тайм пачаўся!
45'
Зусім пасіўна прайшла другая палова тайма. Шмат барацьбы і мінімум момантаў. Будзем спадзявацца, што каманды выйдуць на другі тайм болей весялейшымі.
45'
Свісток на перапынак! 0:0!
40'
Шасцюк зноў спрабаваў прабіць па варотах гаспадароў, але зараз не атрымалася дакладна трапіць у сетку.
36'
Годвін стрэліў знешняй старонкай стапы, але слаба і дакладна ў рукі Сцяпанаву.
32'
Лынько згубіў вельмі небяспечны момант! Шчэрба падаў з правага фланга, але Лынько не здолеў перайграць Васілючака. Своечасова выйшаў з варот галкіпер гаспадароў.
28'
Шалашнікаў вельмі небяспечна падкаціўся пад Белянькага, жорстка прашоўся па ахілу, але без карткі пакінуў момант суддзя.
25'
Пасля актыўнага старта ад каманд, сярэдзіна тайма праходзіць вельмі спакойна. Зусім небагата момантаў.
20'
Першая замена у складзе "Іслачы». Замест Руслана Лісаковіча на поле выйшаў Уладзіслаў Марозаў.
18'
Белянькі небяспечна прабіў са штрафнога каля варот «ваўкоў", але мяч, праляцеўшы пад сценкай, не апынуўся у сетцы.
16'
Шасцюк апынуўся з мячом у штрафной "Іслачы», але ўдар маладога форварда заблакаваў Шалашнікаў. На дабіванні нікога не было.
13'
Далёкі стрэл ад Івана з левага краю штрафной гаспадароў, але вельмі недакладна.
8'
Зміцер Лісаковіч няблага разгарнуўся каля штрафной гасцей ды прабіў па варотах, але каля штангі мяч праляцеў.
5'
Вось гэта момант у Белянькага! Шасцюк перехапіў мяч недалёка ад штрафной гаспадароў, выкаціў на Белянькага, але ўкраінскі форвард не здолеў перамагчы ў блізкім бою Васялючыка.
3'
Іван з правага фланга падаваў у напрамку Шасцюка, але ўдар галавой выйшаў у рукі галкіперу "Іслачы».
1'
Сустрэча пачалася!

Склады каманд на сёння:

"Іслач»: Васілючак — Дзібанга, Глушчанкоў, Шалашнікаў, Годвін, Патоцкі, Р.Лісаковіч, Д.Лісаковіч, Казырэнка, Камароўскі (к), Гурэнка

Запасныя: Сіненка, Панкратаў, Пігас, Кавалёў, Ермакоў, Зіновіч, Марозаў, Некрашэвіч, Юсаў, Мякіш

«Дынама» Брэст Сцяпанаў — Аффі, Слабашэвіч, Гайдучык, Байдук, Шчэрба, Іван, Аляхновіч, Лынько, Шасцюк, Белянькі

Запасныя: Дзянісенка, Усеня, Ціханоўскі, Кавальчук, Пазняк, Журневіч, Сядзько, Арэшкевіч, Сібілёў, Санусі

«Дынамаўцы» пасля неблагога старта у чэмпіянаце трохі сбілі рытм — дзве паразы ад «Энэргетыка-БДУ»(0:1) да «Мінска»(0:1). Але ж пазмагацца за чацвёртую пазіцыю яшчэ магчыма, а там зноў можна паспрабаваць трапіць у Лігу Канферэнцый. Тым больш, што «Гомель» згубіў ачкі ў гэтым туры.
«Ваўкі" пасля перамогі ў паўфінале Кубка краіны над «Шахцёрам» не здолелі перамагчы ў пяці сустрэчах запар, у тым ліку і ў фінале супраць БАТЭ (1:2). Каманда Арцёма Радзькова зараз знаходзіцца у сярэдзіне табліцы: ёй амаль што не гразіць вылет, але і да еўракубкавай зоны далёка.
Добры дзень усiм аматарам футбола! Сёння ў 12 туры чэмпiяната Беларусi па футболе ў горадзе Маладзечна сустрэнуцца "Іслач» да брэсцкае «Дынама».