Чичкан - Филипович, Филипович, Рыбак, Володько - Драгун, Карасев, Нехайчик, Умаров, Яблонский - Скавыш
Запасные: Кудравец, Копитович, Нечаев, Бессмертный, Носко, Милич, Сигневич
Ислочь
Василючек - Дибанго, Шалашников, Зинович - Гуренко, Комаровский, Ковалев, Лисакович, Патоцкий - Козыренко, Морозов
Запасные: Синенко, Пигас, Глущенков, Лисакович, Мякиш, Некрашевич, Ануфриев
94'
Канец матчу. Цікавы, хуткі на хуткасці атрымаўся матч. Абедзве каманды заслугоўвалі перамогі ў матчы, але перамагае мацнейшы. Здавалася, што "Іслач» у канцы здолее яшчэ адыграцца. Не атрымалася. Віншую БАТЭ з другім запар кубкам.Усім дзякуй за ўвагу. Да хуткіх сустрэч!
93'
Чычкан за затрымку часу!
92'
Спрабуе "Іслач» далёкімі закідамі зачапіцца каля чужых варот. Абарона БАТЭ трымаецца.
90'
Дададзена 4 хвіліны.
90'
Замена ў барысаўчан: замест Няхайчыка выйшаў Нячаеў.
89'
Усе, акрамя Васілючека, апынуліся на палове БАТЭ. Не атрымліваецца ў «ваўкоў" арганізаваць небяспечны момант.
87'
Невялікая заварушка адбылася на полі. Не падзялілі нешта Сігневіч і Казырэнка. За гэта суддзя абодвум паказаў карткі.
85'
Няхайчык небяспечна ўцякаў у атаку, але ўжо даганяў яго сапернік і прыйшлося Паўлу аддаваць перадачу. Яна атрымалася дрэннай. Мяч трапіў у абаронцу "Іслачы».
83'
Неверагодна! Філіповіч з стужачкі брамы выбіў мяч. Казырэнка прабіў з левай нагі, але абаронца ў апошні момант выратаваў сваю каманду.
81'
Чарговая замена Жукоўскага: замест Драгуна выйшаў Сігневіч.
79'
Замена БАТЭ: замест Карасева выйшаў Наско.
77'
Глущанкоў!
75'
ГООООЛ!!! 2: 1! Няхайчык закруціў са штрафнога, Рыбак выскачыў з-за спін абаронцаў "Іслачы» і ў скачку галавой забіў мяч у сетку варот. Праглядзела Паўла абарона суперніка.
73'
Карасёў груба сыграў!
71'
Драгун сам добра працягнуў мяч, закруціў у далёкі кут. Побач з крыжавінай праляцеў мяч. Небяспечна!
68'
Зіновіч ляжыць на газоне. На поле выбеглі медыкі "Іслачы».
66'
Кутні каля брамы «ваўкоў". Спатрэбілася двойчы наважваць, каб мяч даляцеў да брамавай. Васілючек няўдала адыграў кулакамі, але пашанцавала, што на дабіванні нікога не аказалася.
64'
Барысаўчане адразу рынуліся вялікімі сіламі ў атаку, але "Іслач» так проста не здаецца.
62'
Замена ў БАТЭ: замест Умарава выйшаў Міліч.
60'
Вяртаемся ў пачатак. Зноў нічыйны лік на табло.
58'
ГОООООЛ!!! 1:1! Небяспечны штрафны зарабляе "Іслач». Камароўскі падышоў да выканання. Дзмітрый магутна і прыгожа адправіў мяч пад перакладзіну. Па пазіцыі Чычкана ляцеў мяч.
56'
Умараў зваліўся ў чужой штрафной. Суддзя не раздумваючы паказаў Шахбозу «гарчычнік».
54'
Замена ў "Іслачы»: замест Патоцкага выйшаў Д.Лісаковіч.
52'
Добрую пазіцыйную атаку арганізавалі «ваўкі". Праўда, Дібанго апошнюю перадачу зрабіў не зусім дакладную і ўсё сціхла.
50'
Кавалёў «нажніцамі" эфектна прабіў па варотах. Недакладна.

48'
Умараў добра закруціў у штрафную са стандарту. Няхайчык адгукнуўся на перадачу, але прабіў нашмат вышэй варот.
46'
Вяртаемся! Пагналі!
45'
Канец першай паловы. "Іслач» за першы тайм паказала дзве гульні. Першую частку правяла актыўна атакую, не даючы барысаўчанам момантаў каля сваіх варот. Другая частка прайшла з дакладнасцю ды наадварот. Дазвалялі БАТЭ біць з любых дыстанцый, наважваць і праходзіць і не бегалі наперад. Даволі цікавы атрымаўся тайм. Спадзяюся, што "Іслач» ня апусьціць рукі і ўключыцца ў барацьбу ў другой палове.
45'
Дададзена 1 хвіліна.
44'
Васілючек!!! Не заўважылі за спіной набягаючага Валадзько гульцы "Іслачы». Максім адабраў мяч, аддаў Драгуну, а Станіслаў з развароту прабіў у блізкі кут. Брамнік «ваўкоў" не спаў і ў скачку перавёў мяч на кутні.
42'
Марозаў пайшоў адзін на трох абаронцаў. Нікога з яго партнёраў у межах 20 метраў не аказалася. Выціснуў магчымы максімум Уладзіслаў і зарабіў кутні.
40'
Першая замена ў матчы: замест Шалашнікова выйшаў Глушчанкоў.
38'
Яблонскі адважыўся на дальні ўдар. Вышэй варот прайшоў мяч.
36'
Злавілі сваю гульню ў апошнія хвіліны барысаўчане. «Ваўкі" нічога не могуць супрацьпаставіць і толькі спрабуюць абараняцца і спрабаваць злавіць суперніка на контратацы.
34'
Найнебяспечны момант! Выдатную камбінацыю разыгралі барысаўцы. Карасёў выкаціў мяч на забойную пазыцыю. Няхайчык прабіў на дакладнасць у дальні кут, але мяч праляцеў побач са штангай.
32'
ГООООЛЛ!!! 1: 0! Пасля навеса Філіповіч прабіў галавой па варотах. Васілючек у скачку адбіў, але перад сабой. Хутчэй і спрытней за ўсіх аказаўся Драгун. Станіслаў убіў мяч у сетку варот.
30'
Першая картка ў матчы. Шалашніков на флангу груба абышоўся са Скавышем!
28'
Камароўскі закруціў са стандарту ў штрафную. Яблонскі галавой выбіў мяч і арганізаваў небяспечную контратаку. Умараў ўцякаў па флангу, але яго дагнаў Шалашніков і ў падкаце выбіў мяч з ног.

26'
Тонкая перадача паміж двух ад Умарава на Няхайчыка. Павел з левай нагі паспрабаваў прабіць у блізкую «дзявятку». Міма брамы.
24'
Барысаўчане спрабуюць арганізоўваць атакі пазіцыйна. Атрымліваецца дрэнна. Васілючек даўно стаіць без справы.

22'
Кавалёў з левага фланга наважваючы ледзь не трапіў у вароты. Мяч зваліўся зверху на сетку. Варта адзначыць, што Чычкан кантраляваў момант.
20'
Барысаўчане адразу пасля чужога штрафнога арганізавалі небяспечную контратаку. Скавышу крыху не хапіла, каб дацягнуцца да перадачы на ​​рандэву з галкіперам.
18'
Зарабляюць небяспечны стандарт намінальныя госці. Рэалізацыя падводзіць. Прабілі са штрафнога дакладна ў сценку.
15'
Хуткія хуткасці спачатку матчу паказваюць каманды. Цікава глядзіцца футбол. Можна сказаць, што "Іслач» крышку больш небяспечнай выглядае.
13'
Няхайчык добра адпрацаваў на флангу, увайшоў у штрафную і прабіў з вострага вугла. Міма брамы.
11'
Небяспечную контратаку правялі «ваўкі". Патоцкі з межаў штрафной магутна прабіў у створ варот. Чычкан з ударам справіўся. Казырэнка не паспеў на дабіванні.
9'
Барысаўчане актыўна напружваюць абарону "Іслачы». Удары, закіды адзін за адным ідуць.
7'
Лісаковіч нядрэнна прабіў здалёк. Мяч ляцеў міма брамы, але Чычкан перастрахаваўся і перавёў момант на кутні.
5'
Умараў з левага фланга навесіў з левай нагі ў штрафную. Дакладна ў рукі Васілючеку паляцеў мяч. Першый дотык галкіпера «ваўкоў".
3'
Патоцкі ззаду ў падкаце сфаліў на Драгуне. Суддзя абмежаваўся размовай і вырашыў у першыя хвіліны не паказваць картку.
1'
Матч пачаўся!
А вось і стартавыя склады каманд:

БАТЭ: Чычкан — А.Філіповіч, Яблонскі, Драгун, Скавыш, Умараў, Карасёў, Рыбак, Я.Філіповіч, Няхайчык, М.Валадзько..

Запасныя: Кудравец, Сігневіч, Копітовіч, Нячаеў, Бясмертны, Наско, Міліч.

ІСЛАЧ: Васілючек — Гурэнка, Зіновіч, Шалашніков, Дібанго, Патоцкі, Р.Лісаковіч, Кавалёў, Камароўскі, Казырэнка, Марозаў.

Запасныя: Сіненко, Ануфрыеў, Пігас, Некрашэвіч, Глушчанка, Мякіш, Д.Лісаковіч.

БАТЭ з'яўляецца цяперашнім уладальнікам Кубка краіны. Мінулы фінальны матч прайшоў даволі няпроста для каманды з Барысава. Толькі ў дадатковы час футбалісты БАТЭ забілі гол брэсцкаму «Дынама». У гэтым розыгрышы Кубка Беларусі барысаўчане без асаблівых высілкаў дабраліся да фіналу. У пачатку шляху разграмілі «Граніт» (5:0), перамаглі «Дынама-Брэст» (4:2), у чвэрцьфінале прайшлі «Віцебск» (5: 3 па суме двух матчаў) і ў паўфінале перайгралі «Тарпеда-БелАЗ» (4:1, 1:1). «Іслач» упершыню дабралася да фіналу Кубка Беларусі. На сваім шляху футбалісты прайшлі «Днепр» (2:1), «Крумкач» (4:0), «Мінск» (1:1, 0:0), выйшаўшы ў ½ фіналу турніру дзякуючы галу на выездзе, і «Шахцер» (0:1, 2:0).
У Гомелі, у рамках Кубка Беларусі па футболе адбудзецца фінальны матч паміж БАТЭ і «Іслаччу». Тэкставую анлайн трансляцыю матчу правядзе для вас Ілля Пракаеў.