Кахлина - Икоко, Недялков, Пластун, Вердон - Баджи, Гонсалвес, Каули - Десподов, Кешерю, Текпетей
Запасные: Илиев, Падт, Терзиев, Сисиньо, Вандерсон, Янков, Тшибота, Ману, Ротарю, Сотириу
Гутор - Антич, Филипенко, Сачивко, Шевченко - Ахмеди, Кендыш, Корзун, Подстрелов - Дарбо, Иванович
Запасные: Черник, Малащинский, Бегунов, Хадаркевич, Политевич, Шатара, Иванович, Сотников, Стасевич, Сзоке, Дебелко
97'
Усім дзякуй за ўвагу. Да хуткіх сустрэч!
96'
Канец матчу. Здолелі даціснуць на апошніх хвілінах перамогу гаспадары. Заслужаную перамогу! На працягу матчу было мінімум момантаў 3–4, у якіх трэба было адкрываць ім рахунак. Брамнік «Лудагорца» сёння застаўся без працы. Нічога наперадзе не змаглі паказаць падапечныя рамана Грыгарчука.
95'
Дэспатаў на лаўцы запасных прымудрыўся зарабіць жоўтую! Вельмі ярка выказваў эмоцыі.
94'
ГООООЛЛ!!! Каўлі Соуза ўсё-ткі адкрывае лік у матчы. Замкнуў перадачу з левага флангу. Нічога не мог зрабіць Гутар. Груба правалілася абарона «Шахцёра».
92'
Дарбо не вытрымаў тэмпу. Звяло нагу ў легіянера «Шахцёра». Цікава, што яшчэ ні ў аднаго гульца «Лудагорца» не зводзіла нагу, а ў беларускай каманды ўжо 3–4 хто просіць дапамогі з гэтай праблемай.
90'
Да асноўнага часу дададзена 6 хвілін.
88'
Практычна ўсёй камандай ўсталі ў сваёй штрафной беларусы.
86'
Антыч за размовы атрымаў «гарчычнік»!
84'
Замены ў «Шахцёра»: замест Сачыўкі і Ігара Іванавіча выйшлі Хадаркевіч і Бегуноў. У перапынку выйшаў Іванавіч і праз 40 хвілін сышоў.
82'
ГОО…Не. Фіксуе афсайд бакавы суддзя. Сотіріу, пасля навеса з фланга, ударам галавой з блізкай адлегласці адправіў мяч у сетку.
80'
Замена ў «Лудагорца»: Чыбата замест Десподава.
78'
Гутар чарговы раз ратуе каманду. Вандерсон прабіваў у блізкі кут. «Шахцёр» не можа зачапіцца за мяч.
76'
Каўлі прабіў здалёк побач са штангай. Ніхто не перашкаджаў з метраў 20 прабіць бразільцу.
74'
Прыселі да сваіх варот салігорцы. Улічваючы якія моманты ўжо стварылі гаспадары…напрошваецца гол.
72'
Чарговая замена ў матчы: замест Баджы выйшаў Ману.
70'
Кендыш атрымаў невялікае пашкоджанне, але працягне сустрэчу. Падняўся і пабег гуляць далей.
68'
Замена ў беларусаў: Стасевіч замест Джорджэ Іванавіча.
66'
Не шанцуе «Лудагорцу» у завяршэнні момантаў. Нічыйны лік не заслугоўваюць балгары.
64'
Штанга! Пасля розыгрышу вуглавога Вердон злёту прабіў у штангу. Гутар праз секунду пасля ўдару толькі зрэагаваў. Патрап у створ, без шанцаў было б.
62'
Замены ў гаспадароў: Вандерсон замест Текпетея, Сотіріу замест Кешерю.
60'
Текпетей небяспечна прабіў з-пад Сачыўка з метраў 12, Гутар з ніжняга кута перавёў момант на кутні!
58'
Сзоке з правага кута штрафной прабіў па пазіцыі Кахліна. Змаглі пару разоў агрызнуцца беларусы.
56'
Філіпенка нядрэнна галавой прабіў пасля навеса з вуглавога. Побач са штангай.
54'
Дэспатаў пасля перадачы з левага флангу з межаў штрафной нізам прабіў па варотах. Гутар цудам адбіў удар. Выгляд яму загароджваў іншы гулец у зялёнай форме.
52'
Ахмеді балюча прыклаўся па суперніку. Суддзя абмежаваўся вусным папярэджаннем. На здзіўленне гулец «Лудагорца» не пачаў качацца на поле і ўсім выглядам паказваць як яму непрыемна.
50'
Моментішче! Текпетей ва ўпор расстрэльваў Гутара з метраў 7. Гутар неймаверна засэйвіл момант. Ад брамніка мяч на кутні паляцеў.
48'
У перапынку ў гасцей адбылася замена: замест Падстрэлава выйшаў Іванавіч.
46'
Вяртаемся!
45'
Каманды спакойна дагулялі 3 дададзеныя хвіліны і пайшлі на перапынак. Госці першыя 15 хвілін актыўна пабеглі наперад і нават пару разоў змаглі напружыць абарону «Лудагорца». Але потым балгары змаглі сабрацца і на працягу ўсяго тайма толькі часам даваў суперніку бегаць у контратакі. Хочацца верыць, што другая палова нас парадуе галамі і вялікай колькасцю небяспечных момантаў.
45'
Суддзя дадаў 3 хвіліны.
43'
А вось і рэдкі ўдар у выкананні «Шахцёра». Дарба з метраў 20 магутна прабіў дакладна па пазіцыі галкіпера.
41'
Падстрэлаў раней часу стартануў і трапіў у афсайд. Небяспечнай магла атрымацца атака.
39'
Не паспяваюць госці за сапернікам. Сталі часта фоліть і перасталі бегаць у атаку. Я ўжо пісаў, што для балгараў гэта першы афіцыйны матч у сезоне, а па гульні на поле гэтага не скажаш.
37'
Толькі выйшаў Юліус і адразу выклапатаў картку!
35'
Першая замена ў матчы: замест Корзуна выйшаў Сзоке. Вымушаная замена.
33'
АШЭСТАК! Дэспадаў трапіў са стандарту ў каркас варот. Пашанцавала «Шахцёру».
31'
Вельмі небяспечны штрафны зарабляюць у сваіх варот госці. Метраў 17. Сачыўка яшчэ і" гарчычнік " атрымаў!
29'
Грігорчук нервова ходзіць па краі і часам актыўна нешта спрабуе данесці да сваіх падапечных.
27'
Прыціскаюць суперніка балгары, але пакуль без момантаў. Трымаецца пакуль абарона беларусаў.
25'
Антыч прарваўся на левым флангу, скаціў мяч пад удар Падстрэлаву. Дзмітрый з першага разу не трапіў па мячы, а другую спробу накрылі:)
23'
Усёй камандай стаяць на сваёй палове поля салігорцы. Балгары з кожнай атакай выглядаюць небяспечней.
21'
Каўлі з лініі штрафной прабіў у правы ніжні кут. Гутар з ударам справіўся. У скачку злавіў мяч.
19'
Першы кутні каля брамы «Лудагорца». Кахліна добра згуляў на выхадзе і спакойна забраў мяч у рукі.
17'
Гутар з Філіпенка не высветлілі хто будзе першым на мячы і ледзь не прывезлі гол у сваю браму.
15'
Завалодалі ініцыятывай гаспадары. Нядоўга салігорцы свабодна валодалі мячом.
13'
Каўлі на дабіванні стрэліў у блізкі кут, нага абаронцы «Шахцёра» перашкодзіла палёту мяча. Кутні.
11'
Текпетей уварваўся ў штрафную, прастрэліў уздоўж лініі, але ніхто не змог замкнуць мяч у пустыя вароты. Гутар у скачку прамахнуўся па мячы.
9'
Дарбо зарабіў даволі перспектыўны стандарт. Антыч са штрафнога прабіў дакладна ў рукі галкіпера «Лудагорца».
7'
Сачыўка груба абышоўся з супернікам у цэнтры поля. Суддзя абмежаваўся вусным папярэджаннем.
5'
Текпетей адважыўся на далёкі ўдар. Над ашэсткам праляцеў мяч.
3'
Першыя хвіліны за гасцямі. Некалькі разоў ужо спрабавалі далёкімі закідамі замацавацца ў чужой штрафной.
1'
Матч пачаўся!
А вось і стартавыя склады каманд:

ЛУДАГОРАЦ: Кахліна — Iкоко, Вердон, Пластун, Нядзялкаў — Баджі, Гонсалвеш, Соўза — Текпетей, Кешерю, Дэспадаў.

Запасныя: Падт, П. Іліеў, Сісіньо, Терзіев, Ману, Чібота, Сотіріу, Ратаріу, Янкоў, Вандерсон Фаріас.

ШАХЦЕР: Гутар — Шаўчэнка, Філіпенка, Сачыўка, Антыч — Падстрэлаў, Кендыш, Корзун, Ахмедзі — Д.Іванавіч, Дарбо.

Запасныя: Чэрнік, Малашчыцкі, Хадаркевіч, I.Іванавіч, Шатара, Сотнікаў, Стасевіч, Сзоке, Дзябелка, Бегуноў.
У Разградзе, у рамках першага раўнда Лігі чэмпіёнаў пройдзе першая сустрэча паміж мясцовым «Лудагорцам " і салігорскім «Шахцёрам».