Tribuna/Футбол/Блоги/Weekend on Working Streets/У 16-ым туры Тарпеда сустракалася з ФК Крутагор'е Дзяржынск

У 16-ым туры Тарпеда сустракалася з ФК Крутагор'е Дзяржынск

Спачатку гульня ў чорна-белых не заладзілася

Автор — guzik
8 сентября 2015, 22:16

У 16-ым туры Тарпеда сустракалася з ФК Крутагор'е Дзяржынск05.09. 16 тур. г.Мінск, стадыён "Тарпеда". Тарпеда Мінск - Крутагор'е Дзяржынск 2:1. Спачатку гульня ў чорна-белых не заладзілася, нічога не маглі стварыць наперадзе. Па выніку гол забілі госці, які перапыніў сухую серыю з 5 матчаў. Трэба было штосьці змяняць наперадзе і выпушчаны толькі што на замену Ілля Шэлег замкнуў перадачу праз некалькі секундаў, замена праходзіла падчас прызначэння стандарта ў вароты Крутагор'е, судзячы таму гэта быў самы хуткі гол выпушчанага на замену гульца ў гісторыі Тарпеда, а можа быць і чэмпіянату. Патрэбны гол у распранальню для мінчукоў. Прасвістаў свісток пра пачатак другога тайма і першай жа атакай Ілля Казлоўскі выводзіць Тарпеда наперад. Больш галоў у матчы не было і Тарпеда атрымала патрэбную чарговую перамогу.

Наступны матч Тарпеда адправіцца ў Любань за рэваншам, пасля паразы ў першым коле.

16 тур. ФК Тарпеда Мінск - Крутагор'е Дзяржынск 2:1