Усе навіны

Дзеян Станкавіч – пра гол Раб'ё: «Давяраю арбітру і ВАР, калі ўсё было як яны лічаць, але пакуль змірымся з гэтым, таму што не хочам, каб нас лічылі дурнямі»

13 сакавіка 2023, 11:49

Галоўны трэнер «Сампдорыі» Дзеян Станкавіч пракаментаваў паражэнне каманды ў матчы чэмпіянату Італіі супраць «Ювентуса» (2:4).

«Сампдорыя» зрабіла ўсё магчымае. Супраць такой моцнай каманды, якая б па набраных ачках магла быць на другім месцы, мы гулялі вельмі добра.

Рабяты зрабілі ўсё магчымае, каб адыграцца. Усё магло скласціся зусім інакш, але яны не страцілі галаву. Калі я павінен прайграць, то хачу зрабіць гэта з гонарам. Мы дапусцілі занадта шмат памылак пасля трэцяга і чацвёртага галоў, нам трэба працаваць над абаронай супраць падач саперніка, мець досвед супрацьстаяння тым, хто забягае ў штрафную плошчу.

Што тычыцца гала Раб'ё, то калі арбітр і ВАР не ўбачылі гульні рукой – то я ім веру. Але спадзяваюся, што я памыляюся.

Паслухайце, можна перагледзець гэты момант 20 разоў, і вы ўсё роўна ўбачыце гульню рукой. Біцэпс рухаецца. Гэта ўсё, што я скажу. У нас быў эпізод з адмененым голам Манола Габ'ядзіні на 96-й хвіліне ў вароты «Эмпалі» з-за гульні рукой, калі ён проста падаў.

Я давяраю арбітру і ВАР, калі ўсё было сапраўды так, як яны лічаць, але мы будзем мірыцца з гэтым да пары да часу, таму што не жадаем, каб потым нас лічылі дурнямі.

Выбачыце, магчыма, мы б усё роўна прайгралі, але дайце згуляць хаця б яшчэ некалькі хвілін пры ліку 2:2. У мяне сэрца крывёй абліваецца за гэтых хлопцаў, яны заслугоўваюць лепшага», – сказаў Станкавіч.