Усе навіны

Юрген Клоп: «Можна сказаць, што на рахунку Мак Алістэра два самыя прыгожыя галы далёкімі ўдарамі гэтага сезону»

5 красавіка, 09:13

Галоўны трэнер «Ліверпуля» Юрген Клоп пракаментаваў перамогу над «Шэфілд Юнайтэд» (3:1) у матчы 31-га тура АПЛ.

«Нам прыйшлося моцна папрацаваць, але гэта нармальна. У нас быў добры настрой, але шмат у якіх момантах футбол быў не найлепшым.

Мы ўбачылі, як хуткія перадачы могуць змяніць ход гульні. Гол Мак Алістэр цалкам змяніў ход гульні, трэці гол таксама быў выдатным. Першы мяч Дарвін зрабіў сам.

«Шэфілд» мог забіць ужо на 20-й секундзе, але Келехер здзейсніў выдатны сэйв. «Шэфілд Юнайтэд» усё 90 хвілін гуляў так, як хацеў. Гэта было складана, але мы маглі гуляць лепш, і мы гэта зрабілі, каб перамагчы.

Мак Алістэр? Ён вельмі класны гулец, у першым тайме ён гуляў шасцёрку, але мы ведалі, што можам перасунуць яго крыху вышэй. А потым ён забіў такі гол, што можна сказаць, што на яго рахунку зараз два самыя прыгожыя галы далёкімі ўдарамі гэтага сезона.

Потым адразу пасля гэтага быў прамы ўдар са штрафнога – проста вар'яцтва, што за гулец», – сказаў Клоп.

«Ліверпуль» апярэджвае канкурэнтаў на два ачкі. Табліца тут.