Усе навіны

Робін Гозенс: «Я не прапушчу матч «Ліверпуль» – «Аталанта» перад сваім ТБ, спадзяюся, што італьянцы пройдуць у паўфінал праз тыдзень»

11 красавіка, 19:32

Паўабаронца «Уніёна» Робін Гозенс, які выступаў за «Аталанту» ў 2017-2023 гадах, распавёў пра матч Лігі чэмпіёнаў сезона 2020/21 паміж італьянскай камандай і «Ліверпулем», у якім яму ўдалося вызначыцца забітым мячом.

«Перад вачыма ў мяне дзве карціны ў той вечар: пусты Энфілд з-за пандэміі і мой гол. Незабыўны вечар. Як для чалавека, так і з прафесійнага пункта гледжання. Мы адчувалі адказнасць за людзей у Бергама, якія ў той перыяд вельмі пакутавалі з-за каранавіруса. Мы зрабілі ўсё, каб падарыць людзям усмешку.

Мяне ўразіла інтэнсіўнасць, несумненна. Пасля 20 хвілін я падышоў да Джымсіці і сказаў яму: «Я ўжо гатовы». У рэшце рэшт, Прэм'ер-ліга – гэта чэмпіянат, які трэніруе інтэнсіўнасць і тэмп, цяжка гуляць супраць ангельскіх каманд з-за іх якасці.

Гасперын сказаў нам атрымліваць асалоду ад моманта, не адчуваючы ціску. Мы не часта гуляем на такіх стадыёнах як Энфілд, таму мы павінны былі атрымліваць асалоду ад моманта. Сёння «Ліверпуль» змяніўся.

Але заўсёды Юрген Клоп са сваёй ідэнтычнасцю: высокі прэсінг, інтэнсіўнасць, якасць і хуткасць у яго гульні. Трэнер, які ўмее выдатна рыхтавацца і чытаць матчы. Я не прапушчу гэты матч перад тэлевізарам, і я спадзяюся, што «Аталанта» пройдзе ў паўфінал праз тыдзень.

Салах – чэмпіён. Рэгулярна забіваць столькі галоў кожны сезон – гэта нялёгка. Ён вар'яцка выбухны футбаліст, будзе вельмі важна здвоіць яго, як мы з Джымсіці зрабілі ў 2020 годзе. Інакш ён рызыкуе стаць няўлоўным», – сказаў Гозенс для La Gazzetta dello Sport.

11 красавіка адбудзецца першы чвэрцьфінальны матч Лігі Еўропы «Ліверпуль»«Аталанта». Пачатак гульні ў 22:00.