Усе навіны

Вадзім Скрыпчанка: «Хацелася б бачыць ад мінскага «Дынама» такую гульню, якая была ў другім тайме матча супраць «Слуцку»

26 лістапада 2022, 23:46
4

Галоўны трэнер мінскага «Дынама» Вадзім Скрыпчанка падзяліўся меркаваннем пра матч 1/8 Кубка Беларусі супраць «Слуцка» (0:1)

Для спецыяліста гульня стала першай на чале каманды.

– Зразумела, што настрой не самы лепшы, я б нават сказаў дрэнны. Зразумела, пры ўсёй кароткатэрміновасці перыяду, які мы разам папрацавалі з хлопцамі (3 дні), галоўнае было не перабраць з інфармацыяй, даць менавіта кропкавыя кірункі для таго, каб дабіцца выніку і прайсці ў наступную стадыю.

Што да гульні, то скажу, што ў першым тайме была тэрытарыяльная перавага, якая нам дазваляла кантраляваць мяч, але мы зусім не абвастралі сітуацыю паблізу варот саперніка.

Здавалася, быццам мы валодаем тэрыторыяй, але пры гэтым мяч у камандных дзеяннях хадзіў павольна, таму недзе нам не хапала прасторы для абвастрэння сітуацыі.

У далейшым хацелася б убачыць ад каманды такую ​​гульню, як была ў другім тайме. Калі пайшоў агрэсіўны напад, калі прэсінг пачаў працаваць. Гэта звязана ў большай ступені з карэкціроўкай у перапынку: трэба было паглядзець, што ў першым тайме адбывалася і потым сёе-тое скарэкціраваць, каб дадаць у другім.

На жаль, ужо пасля першага тайма мы прайгравалі 0:1, прапусцілі на стандартным становішчы – не дапрацавалі. Але ў цэлым, калі абстрагавацца ад выніковага выніку, то другім таймам я задаволены. Цяпер важна пераключыцца.

Сезон скончаны і неабходна правесці некаторую працу з камандай: зразумець, з кім мы застанемся далей працаваць і з кім, можа, расстанемся. Гэта працоўныя працэсы. Ну і як я і казаў, на наступным тыдні пройдзе невялікі збор для моладзі і арандаваных гульцоў мінскага «Дынама». Хачу з імі пазнаёміцца, каб яны разумелі, што давер і ўвага да іх ёсць, бо за гэтымі хлопцамі – будучыня нашай каманды, – сказаў Скрыпчанка.