АдзінаборствыАмерыканскі футболАўта/мотаБабслей і санны спортБадмінтонБарацьбаБейсболБільярдБоксВалейболВеласпортВеславаннеВодныя віды спортуГімнастыкаГольфІншыяКанькабежны спортКёрлінгКіберспортКонны спортЛёгкая атлетыкаЛыжны спортНастольны тэнісПарусны спортПляжны футболПокерРэгбіСтральбаСучаснае пяцібор'еТрыятлонФехтаваннеФігурнае катаннеФутзалХакей з мячомХакей на травеЦяжкая атлетыкаШахматыЭкзатычныя вiдыЭкстрэмальныя віды
BE
УПЛ: «Колас» Золатава адолеў «Верас», «Дынама» Кіеў перамагло «Крыўбас» і іншыя вынікі
8 траўня, 18:58
8 траўня скончыўся 25-ы тур чэмпіяната Украіны.
«Колас» Мікалая Золатава ў гасцях перамог «Верас». Беларус адгуляў увесь матч.
Зара – Металіст 1925 3:0 (1:0, 2:0)
8 траўня, 17:00, стадыён ім. В. Лабаноўскага
Анлайн матчаВерас – Колас 0:1 (0:1, 0:0)
8 траўня, 15:00, Stadion Avangard
Анлайн матчаСтартавыя складыГалы
Колас
Валынец, Золатаў, Чарнаморец, Новак, Краўчанка, Арыхоўскі (Крываручка 90+4), Мілька, Веляцень (Багданаў 68), Балбат, Ільін (Гусол 90+4), Лысенка (Безбародзька 75)
Папярэджанні
Павел Арыхоўскі (26),
Дзяніс Балан (28),
Сямён Воўчанка (43),
Дзяніс Безбародзька (81),
Юры Вірт (82),
Дзмітрый Клец (90)
Рух Львоў – Інгулец 3:0 (1:0, 2:0)
8 траўня, 15:00, Арэна Львоў
Анлайн матчаКрыўбас – Дынама Кіеў 0:1 (0:0, 0:1)
8 траўня, 13:15, Стадыён Гарняк Крывы Рог
Анлайн матчаСтартавыя склады
Крыўбас
Клішчук, Дыбанга, Сцяцкоў, Бескаравайны, Панядзелак, Капіч, Татаркоў (Прыходзька 78), Задэрака (Дзябелка 55), Лунёў, Хамчаноўскага, Мікіцішын (Созах 72)
Галы
Папярэджанні
Дзмітрый Хамчаноўскі (28),
Аляксандр Андрыеўскі (45+2),
Аляксандр Тымчык (65),
Кахім Пэрыс (75),
Раман Дзябелка (80),
Дзяніс Папоў (90+2),
Сяргей Сідарчук (90+4)
Мінай – Ворскла 2:0 (1:0, 1:0)
8 траўня, 14:00, Stadion Mynai
Анлайн матчаСтартавыя склады
Мінай
Бандура, Нямчанінаў, Мельнік (Чуеў 75), Краўчук, Булеза, Віцянчук, Пецько (Шышка 76), Ганчар, Рагозінскі (Гечаў 86), Вішнеўскі (Каламоец 86), Цвёрдахліб
Галы
Папярэджанні
Аляксандр Мельнік (12),
Васіль Кравец (15),
Сяргей Яворскі (41),
Ібраім Канэ (79),
Ілля Крупскі (82),
Міхаіл Шышка (89)
Александрыя – Шахцёр 1:1 (1:0, 0:1)
7 траўня, 15:00, KSK Nika
Анлайн матчаМеталіст – Львоў 1:0 (0:0, 1:0)
7 траўня, 13:00, стадыён Авангард Ужгарад
Анлайн матчаСтартавыя склады
Галы
Папярэджанні
Ахмед Алібекаў (10),
Сяргей Панасенка (24),
Аляксей Дзіцяцьеў (38),
Багдан Порах (45+2),
Алекс Чыдамеры (81)
Чарнаморец Адэса – Днепр-1 1:2 (0:0, 1:2)
7 траўня, 13:00, стадыён Чарнаморец
Анлайн матчаСтартавыя склады
Чарнаморец Адэса
Паст, Ермакоў, Салюк, Брагару, Путра (Штогрын 88), Дземчанка, Васільеў, Бадзібанга, Авагімян (Хадыда 82), Кузік (Вайціхоўскі 88), Алефірэнка
Галы
Папярэджанні
Ілля Путра (27),
Максім Брагару (50),
Уладзімір Салюк (58),
Аляксандр Васільеў (62),
Артур Авагімян (75),
Аляксей Гуцуляк (76)