Усе навіны

Генрых Мхітаран: «Не хачу думаць пра выхад у фінал ЛЧ»

11 траўня, 09:44

Паўабаронца «Інтэра» Генрых Мхітаран пракаментаваў перамогу над «Міланам» (2:0) у першым матчы паўфіналу ЛЧ.

«З першай хвіліны мы адчувалі надзвычайнае жаданне выйграць гульню, якую і даказалі ў першым тайме. Мы больш кантралявалі гульню пасля перапынку, таму віншую сваіх таварышаў па камандзе, але праца яшчэ не зроблена, нас чакае вялікі матч на наступным тыдні.

У нас былі шанцы забіць больш галоў, але мы павінны здавольвацца двума і спадзявацца забіць больш у матчы ў адказ.

Я не хачу думаць пра выхад ў фінал, нам трэба сканцэнтравацца на наступным матчы, а потым паглядзім, ці выйдзем мы ў фінал ці не», – сказаў Мхітаран для Amazon Prime.

Генрых Мхітаран забіў другі гол каманды на 11-й хвіліне, а пасля гульні атрымаў узнагароду лепшага гульца матча ад УЕФА. Другі паўфінал паміж «Інтэрам» і «Міланам» адбудзецца 16 траўня, а пераможца пары сустрэнецца з «Рэалам» ці «Манчэстэр Сіці» ў фінале ў Стамбуле 10 чэрвеня.