Усе навіны

Трэнер АЕКа Ольтра пра 3:2 з «Тарпеда-БелАЗ»: «Першая гульня супраць каманды, у якой ёсць хуткасць – мы страцілі кантроль»

28 ліпеня, 11:40

Галоўны трэнер АЕКа Хасэ Луіс Ольтра пракаментаваў перамогу АЕКа над «Тарпеда-БелАЗ» (3:2) у першым матчы другога раунда Лігі канферэнцый.

«Гэта добры вынік. Выйграваць у Еўропе складана. Мы не можам быць задаволены лікам 2:3, але гэта была брудная гульня, і мы атрымалі перамогу.

У першым тайме мы спачатку былі ў небяспецы, потым стварылі шмат момантаў. Мы стаміліся, таму што гэта першая гульня супраць каманды, якая мае хуткасць. Мы вернемся дадому, каб атрымаць перамогу разам з нашымі заўзятарамі. Калі б нехта спытаў нас у перапынку, мы б сказалі, што гэта дакладна. Мы атрымалі перамогу, гэта галоўнае.

На наступным тыдні мы будзем больш гатовы. Мы страцілі кантроль, гэта не проста стомленасць. Мы ішлі забіваць 4-й і 5-й галы, але прыйшоў гол саперніка. Мы мусім паляпшаць не толькі фізічную форму, сёння мы павінны засвоіць урок. Каб лепш абараняцца і не даваць магчымасці суперніку, дагульваць нашыя фазы.

Я не хачу канцэнтравацца на станоўчых і адмоўных баках, я бачу гэта больш шырока. Гэта была паўнавартасная гульня, мы памылкова прапусцілі два мячы. У першым тайме мы былі вельмі добрыя ў абароне. У другім мы былі добрыя і ў абароне, і ў нападзе. З гэтага часу мы дадаем, захоўваючы пазітыў матчу. У нас таксама былі памылкі ў нападзе, мы гублялі валоданне мячом, і нам трэба шмат чаго выправіць. Для мяне гэтыя двое ўраўнаважаны. Захоўваем пазітыў і выпраўляем памылкі», – сказаў Ольтра.