Усе навіны

Прэзідэнт «Істанбулспора» вывеў каманду з поля падчас матчу з «Трабзаспорам» з-за незадаволенасці судзействам

20 снежня, 16:43

У матчы 17-га тура Суперлігі «Істанбулспор» дома гуляў супраць «Трабзаспора».

На 74-й хвіліне сустрэчы пры ліку 1:2 прэзідэнт гаспадароў Эртугрул Доган вырашыў адвесці каманду з поля. Гэта адбылося з-за незадаволенасці рашэннем арбітра Алі Шансалана, які на 68-й хвіліне залічыў гол нападаючага гасцей Пола Ануачу, перад якім у штрафной пляцоўцы «Трабзаспора» адбыўся кантакт іхняга хаўбека Батыста Мендзі з паўабаронцам «Істанбулспора» Фларыянам Лошаем. У гэтым эпізодзе гаспадары прэтэндавалі на пенальці.

Нягледзячы на тое, што гульцы «Істанбулспора» спрабавалі ўгаварыць прэзідэнта клубу, ім не ўдалося яго спыніць і яны пайшлі ў распранальню. Пазней поле пакінулі таксама гульцы «Трабзаспоры» і арбітры.

Нагадаем, 11 снежня пасля матчу турэцкай Суперлігі паміж «Рызеспарам» і «Анкарагюджу» прэзідэнт апошніх Фарук Коджа ўдарыў у вока галоўнага арбітра Халіла Мелера, за што пазней Федэрацыя футбола краіны пажыццёва адхіліла яго ад футбольнай дзейнасці.