Усе навіны

Пеп Гвардыёла: «Гэта быў неверагодны год для «Манчэстэр Сіці». Цяпер час зноў паспрабаваць выйграць усё»

23 снежня, 12:16

Галоўны трэнер «Манчэстэр Сіці» Пеп Гвардыёла пракаментаваў перамогу над «Флуміненсе» (4:0) у фінале клубнага чэмпіянату свету.

«Гэта быў неверагодны год. Сёння мы закрылі падзел. Мы выйгралі ўсё, што маглі. Цяпер прыйшоў час паспрабаваць зрабіць гэта зноў.

Нам крыху пашанцавала ў пачатку. Мы атрымалі мяч і хутка забілі. А потым у іх было 10-12 неверагодных хвілін, якія паказалі, наколькі гэта будзе цяжка.

Другі гол дапамог нам, але, магчыма, мы яго не заслугоўвалі. Мы сёе-тое палепшылі ў другім тайме і сталі гуляць нашмат, нашмат лепш», - сказаў Гвардыёла.

У 2023 годзе «Ман Сіці» таксама выйграў чэмпіянат і Кубак Англіі, Лігу чэмпіёнаў і Суперкубак УЕФА.