Усе навіны

Тухель пра нічыю з «Фрайбургам»: «Першыя паўгадзіны «Баварыя» гуляла безразважна»

2 сакавіка, 11:40

Галоўны трэнер «Баварыі» Томас Тухель пракаментаваў нічыю з «Фрайбургам» (2:2) у 24-м туры Бундэслігі.

«Мы дрэнна гулялі першыя паўгадзіны. Мы заслугоўвалі адставаць у ліку. Затым мы згулялі добра ў другім тайме і вялі ў ліку, але не змаглі давесці матч да перамогі.

Зразумела, мы хацелі згуляць з іншым узроўнем рашучасці. Але пачалі гэта рабіць толькі пасля прапушчанага гола. У нечым гэта было хаатычна. Мы рабілі рэчы, якія ніколі раней не рабілі і якія раней не абмяркоўвалі.

Першыя паўгадзіны мы гулялі безразважна. Але аднаго добрага тайма недастаткова, калі мы хочам выйграць», – сказаў Тухель для DAZN.

«Баварыя» на дадзены момант займае 2-е месца ў Бундэслізе, адстаючы ад «Баера» на 7 ачкоў. Пры гэтым у каманды Хабі Алонса ёсць матч у запасе. Каляндар «Баварыі» тут.