Лекар узначаліў «Бразіліенсе» пасля адстаўкі коўча ў перапынку матча Д4 Бразіліі – каманда выйграла

14 траўня, 10:30

Галоўны трэнер «Бразіліенсе» Паўла Раберта Сантас сышоў у адстаўку ў перапынку матча супраць «Рэал Бразіліа» (2:1) у матчы бразільскага Д4.

Па паведамленні «Бразіліенсе», коўч пакінуў каманду разам са штабам пасля крытыкі ад прэзідэнта клуба Луіса Эстевана за дрэнную гульню ў першым тайме (да перапынку была нулявая нічыя – заўв.) і першых гульнях турніру.

У 2-м тайме каманду ўзначаліў лекар Жоржэ Оліва, які прывёў гульцоў «Бразіліенсе» да перамогі ў матчы і заняцця 1-га месца табліцы ў групе.

Падчас сустрэчы таксама быў выдалены трэнер «Рэала» Марсела Караньята. Пасля адмовы сыходзіць з поля яго вывела паліцыя.