Tribuna/Футбол/Блогі/Дзікі прывоз з першай лігі: варатар «Паперпрама» страціў мяч у цэнтры поля на 90+3-й

Першая перамога зборнай U-17 у Д2.

9 красавіка, 17:58

На мінулых выходных стартаваў чэмпіянат Беларусі сярод каманд першай лігі. На «Маякоўцы» зборная Беларусі U-17 прымала «Паперпрама». Лік на 59-й хвіліне адкрылі госці, але на 83-й хвіліне гаспадары змаглі адыграцца. А на 90+3 беларуская юніёрка змагла вырваць перамогу, праўда, не без дапамогі галкіпера гамяльчан Уладзіра Пяцігорца. У канцы сустрэчы варатар памыліўся пры вынасе ў раёне цэнтральнага круга, трапіўшы ў Мікіту Люкевіча, які падхапіў мяч і дакладна прабіў пустыя вароты. (адзнака 3:40):