Пеп Гвардыёла: «Ньюкасл» у бліжэйшыя гады будзе прэтэндэнтам на тытул АПЛ»

4 сакавіка 2023, 19:36

Галоўны трэнер «Манчэстэр Сіці» Пеп Гвардыёла пракаментаваў перамогу над «Ньюкаслам» (2:0).

«Бернарду даў нам магчымасць больш валодаць мячом. У той момант быў надлом у гульні, які быў на руку «Ньюкаслу». Мы не хацелі, каб гульня залежала ад пераходаў нападаў у абарону, таму выпусцілі Бернарду. Гэта спрацавала, мы перамаглі, усё склалася ідэальна.

У пачатку матчу »Ньюкасл« гуляў лепш. Мы сабраліся, унеслі некаторыя карэктывы для першага тайма. А калі Фоден забіў бліскучы гол, трымалі гульню ў сваіх руках і не мелі праблем.

Першыя хвіліны другога тайма былі добрымі, але потым мы страцілі кантроль, Бернарду дапамог нам вярнуцца ў матч. Нас не здзівіла ўменне «Ньюкасла» атакаваць. Гэтая каманда гуляла ў фінале Кубка Лігі, на працягу многіх хвілін гуляла лепш МЮ.

«Ньюкасл» у бліжэйшыя некалькі гадоў будзе прэтэндэнтам на тытул АПЛ.

Да матчу аб барацьбе за тытул можна было сказаць «бывай», цяпер гаворым «прывітанне». Яшчэ шмат што адбудзецца. Гэта быў вельмі важны матч. Заўтра буду глядзець матч «Ліверпуля» з «МЮ», – сказаў Гвардыёла для BT Sport.