Усе навіны

Масіміліяна Алегры – пра 1:0 супраць «Вероны»: «У апошнія пяць хвілін мы павінны былі забіць другі мяч. Маглі б залізваць раны, калі б супернік зраўняў лік»

2 красавіка 2023, 08:30

Галоўны трэнер «Ювентуса» Масіміліяна Алегры падвёў вынік перамогі над «Веронай» (1:0) у гульні 28-га тура Серыі А. «Мы ведалі, што будзе складана, таму што «Верона» фізічна моцная і мае майстэрства. Абедзве каманды мелі магчымасць забіць. Мы добра пачалі другі тайм і маглі павялічыць лік, але не змаглі гэтага зрабіць. І ўсё ж мы дамагліся патрэбнага выніку. Мы гулялі не вельмі добра, і я думаю, што апошнія пяць хвілін мы павінны былі пайсці наперад і забіць другі мяч, працягваць ціснуць. «Вероне» трэба было толькі зрабіць адзін закід у нашу штрафную, а там магло адбыцца што заўгодна. Мы маглі б сядзець тут і залізваць раны, калі б супернік зраўняў лік. Мы набралі на полі 59 ачкоў, дзякуючы гэтай перамозе скарацілі адставанне ад «Інтэра» і – на дадзены момант – ад «Мілана» і «Лацыа». Добрыя вынікі дазваляюць хутка наганяць страчанае, але трэба рухацца наперад паступова. Рэальная табліца кажа нам, што да зоны Лігі чэмпіёнаў яшчэ 4 ачкі, а гэта шмат. Паўтаруся, гуляць у такіх умовах няпроста, але хлопцы малайцы», – сказаў Алегры для Sky Sport Italia.