Усе навіны

Спортдырэктар «Барусіі» Д: «Калі гаворка ідзе пра лёс тытула Бундэслігі, рашэнне не глядзець ВАР – нядбайнае, баязлівае і няправільнае»

29 красавіка 2023, 13:42

Спартыўны дырэктар «Барусіі» Дортмунд Себасцьян Кель пракаментаваў працу галоўнага арбітра Сашы Штэгемана ў матчы з «Бохумам» (1:1) у Бундэслізе.

«Арбітр вызначыў зыход матча.

Момант з Адэемі – чысты пенальці. Лічу, гэта нахабна – з тымі сродкамі, якія мы сёння размяшчаем. За 5 матчаў да канца, калі справа даходзіць да лёсу тытула Бундэслігі, не глядзець паўтор у гэтай сітуацыі - лічу гэта нядбайным, баязлівым і зусім няправільным рашэннем», - сказаў Кель.

У гэтай сустрэчы было мінімум два эпізоды, у якіх арбітр мог паставіць пенальці. На 65-й хвіліне пры ліку 1:1 форвард дортмундцаў Карым Адэемі ўпаў у «Бохума» пасля кантакту з абаронцам сапернікаў Даніла Саарэсам. Арбітр Саша Штэгеман не прызначыў пенальці.

У кампенсаваны да другога тайма час Матс Хумельс забіў гол, але арбітр адмяніў з-за афсайда ў капітана «Барусіі». Перад гэтым эпізодам мяч патрапіў у руку гульца «Бохума» Эрхана Машавіча, аднак арбітр не прызначыў пенальці (ВІДЭА).

«Барусія» працягвае лідзіраваць у Бундэслізе, але адрыў ад «Баварыі» складае 2 ачкі, у мюнхенцаў гульня ў запасе.