Усе навіны

Карла Анчалоці: «Рэал» вельмі добра гуляў у групе ЛЧ, і якасць гульні палепшылася ў параўнанні з пачаткам сезона»

13 снежня, 13:49

Галоўны трэнер «Рэала» Карла Анчалоці пракаментаваў перамогу над «Уніянам» (3:2) у Лізе чэмпіёнаў і ацаніў выступленне каманды ў групавым этапе.

«Вы не можаце вінаваціць нас за наш выступ у групавым этапе. Мы гулялі вельмі добра, мы гулялі стабільна, і якасць гульні палепшылася ў параўнанні з пачаткам сезона. Адзіным недахопам у апошніх дзвюх гульнях з'яўляецца тое, што мы дрэнна зладзіліся з перавагай: і сёння з перавагай з лікам 2:1, і супраць «Бетыса» з лікам 1:0. Мы павінны добра валодаць мячом, калі мы выйграем, але гэтага недастаткова: мы павінны заканчваць гульню.

Пазітыўным бокам гэтай гульні з'яўляецца тое, што Себальас забіў важны гол для яго і для нас. Ён таксама згуляў поўную гульню. Хасэл прадэманстраваў сваю якасць, ён выдатна гуляе ў штрафной, і часам нам даводзіцца выкарыстоўваць гэта больш, як мы рабілі ў другім тайме.

У першым тайме мы гулялі ў вельмі добры футбол, але не занадта выкарыстоўвалі Хасэлу. Ён прабіў міма варот у першым тайме, а ў другім забіў два галы. Праблема з траўмамі дала магчымасці тым, хто гуляе менш, і яны дастаткова добра карыстаюцца гэтым», – сказаў Анчалоці.

«Рэал» выйграў усе 6 матчаў у групе і заняў першае месца. Турнірная табліца тут.