Усе навіны
Video

Зомер траўміраваўся ў матчы з Даніяй – ён найлепшы галкіпер Серыі А па колькасці «сухіх» матчаў

24 сакавіка, 09:24

Галкіпер зборнай Швейцарыі Ян Зомер траўміраваўся ў таварыскім матчы з Даніяй (0:0).

Эпізод здарыўся ў сярэдзіне першага тайма, калі датчане падавалі кутні. Пасля серыі рыкашэтаў мяч апынуўся за лічаныя метры ад варот і першым на ім апынуўся менавіта 35-гадовы галкіпер, які апярэдзіў Яніка Вестэргора і выбіў яго далей са штрафной пляцоўкі.

Ужо ставячы нагу назад на газон Зомер няўдала падвярнуў шчыкалатку.

Футбаліст змог працягнуць гульню, але праз 10 хвілін усё ж папрасіў замену, ёй папярэднічаў яшчэ адзін кантактны эпізод з удзелам Расмуса Хёйлунда.

Нагадаем, Ян з'яўляецца асноўным варатаром «Інтэра», які лідзіруе ў турнірнай табліцы чэмпіянату Італіі. На яго рахунку 17 «сухіх» матчаў, што з'яўляецца найлепшым вынікам Серыі А.