Усе навіны

Сувораў пра паразу ад «Нёмана»: «Шахцёру» прадʼявіць у плане структуры і арганізацыі гульні не маю права»

3 траўня, 08:28

Галоўны трэнер салігорскага «Шахцёра» Станіслаў Сувораў падвёў вынікі матчу супраць «Нёмана» (0:1).

– Разумелі, да каго ехалі. «Нёман» – баявая каманда. Выдатна разумелі, што ў іх была псіхалагічная яма: тры матчы, калі не памыляюся, не маглі атрымаць перамогу. Улічваючы свае праблемы, ведалі, што лёгка не будзе. Калі казаць пра маю каманду, хлопцам прадʼявіць у плане структуры і арганізацыі гульні Не маю права. Безумоўна, ёсць маладыя гульцы, якія адчулі напал, убачылі столькі гледачоў. Ад гэтага маглі зʼявіцца і памылкі, і хваляванне.

Першы тайм правялі нясмела ў плане арганізацыі атакі, ледзь было відаць, што баяліся і мяч на сябе ўзяць. У плане арганізацыі абароны дастаткова ўпэўнена правялі. Тое, што чакалі ад суперніка, – атрымалі. Можна зрабіць акцэнт на прапушчаным мячы. Адбылася страта канцэнтрацыі нашага футбаліста. Моцна і прычапіцца нельга, бо трэба атрымліваць такі вопыт і вучыцца на памылках. Таму ў большай ступені дзякую сваю каманду за працу. Жадаю ўдачы суперніку ў далейшым. – Першую замену вы правялі толькі да 80-й хвіліны. Вы былі задаволеныя складам, які выйшаў на поле або баяліся зламаць гульню сваёй каманды?

– На сённяшні дзень я ўбачыў, што гэты склад аддасца на полі максімум і калі яны праводзілі 80 хвілін, то я быў упэўнены ў іх. У некаторых стомленасць назапашвалася, таму вырашылі іх замяніць, – распавёў Сувораў.