Tribuna/Футбол/Блогі/«Дынама» аформіла разгром былому трэнеру – з пасамі праз усё поле і голам з разводу

Лёгкі шпацыр.

Аўтар — bytribuna com
16 сакавіка, 19:00

16 сакавіка ў 1-м туры ЧБ мінскае «Дынама» прымала «Смаргонь». Для гаспадароў матч атрымаўся лёгкім, у адрозненне ад БАТЭ і «Нёмана» раней у той жа дзень.

Ужо на 20-й хвіліне лік адкрыў 17-гадовы Арцём Сакалоўскі, які паспеў вызначыцца ў Кубку супраць БАТЭ.

На 29-й хвіліне абарона «Смаргоні» зноў аказалася не гатовая – расіянін Павел Мялёшын занёс мяч літаральна з лініі варот.

А ўжо на 31-й забіў вінгер Раман Бегуноў, якога забылі на флангу.

Ну а ўжо на 42-й хвіліне кіпер мінчан Фёдар Лапавухаў пакаціў на Бегунова, а той закідам праз усё поле вывеў сам-насам Рэйманда Адэолу, якога ніхто са «Смаргоні» ўтрымаць не змог.

Ну а пяты гол «Дынама» забіла з разводу з цэнтра поля ў пачатку другога тайма – мяч дайшоў да сеткі за 10 секунд, далёкім ударам вызначыўся зноў Адэола.

Больш «Дынама» не забівала, але і так хапіла – 5:0 і ўпэўненае часовае лідарства ў табліцы. Перад матчам галоўны трэнер «Смаргоні» Ігар Слесарчук казаў, што чакае «з нецярпеннем гульні, барацьбы» – але вось барацьбы ў каманды экс-памочніка Вадзіма Скрыпчанкі неяк не атрымалася.

У нядзелю ў 13:00 «Тарпеда-БелАЗ» гуляе на выездзе з «Арсеналам», у 15:00 «Слуцк» прыме «Гомель», а ў 17:00 «Шахцёр» дома сустрэнецца з «Віцебскам».