Усе навіны

Ілля Шынкевіч: «Вельмі складана, але ўсе гэта разумеюць, і будуць настройвацца праявіць сябе максімальна добра ў КХЛ»

29 жніўня, 20:55

Абаронца мінскага «Дынама» Ілля Шынкевіч падзяліўся меркаваннем аб таварыскім матчы з «Адміралам» (3:4).

– У нас быў нядрэнны пачатак, добра рухаліся, павялі 3:1. Думаю, крыху расслабіліся ў трэцім перыядзе, «Адмірал» навязаў сваю гульню. Не змаглі давесці матч да перамогі, хаця гэта трэба рабіць, каб у чэмпіянаце выйграваць. Дваякае адчуванне: нічыя, але па булітах прайгралі.

Спрабавалі гуляць у сваю сістэму, актыўна, змаглі навязаць гульню саперніку ў першым і другім перыядах. Трохі выпусцілі ніткі ў трэцім.

Вядома, калі ты прапускаеш, гэта, мусіць, адбіваецца. Пачалі дзейнічаць нервова. Лепш не даводзіць да такога, а гуляць спакойна.

Чакаем сезона са станоўчым настроем. Усе сябе добра адчуваюць, мы гатовы. Згуляліся нядрэнна, усе падыходзяць на пазітыве і чакаюць маючых адбыцца матчаў. Засумавалі па хакеі.

У гэтым годзе мы пачынаем са складанага выезду, адразу шэсць матчаў. Усё ж вельмі складана, але ўсе хлопцы гэта разумеюць, і будуць настройвацца праявіць сябе максімальна добра ў гэтых паядынках.

Прыемна, што столькі людзей прыйшлі нас падтрымаць. Пасля гульні пачакалі нас: у некага бралі аўтограф, з кімсьці фатаграфаваліся. Ужо трошкі засумавалі па гэтым. Чакаем усіх на трыбунах, калі будзем гуляць дома ў чэмпіянаце КХЛ, – сказаў Шынкевіч.