Усе навіны

Суддзя на 88-й хвіліне адмяніў 2-гі гол Нігерыі ў вароты ПАР і прызначыў пенальці ў вароты першых

8 лютага, 09:08

Зборная Нігерыі абыграла ПАР у паўфінале Кубка Афрыкі (1:1, 4:2 у серыі пенальці).

Лік у гульні на 67-й хвіліне з пенальці адкрыў нігерыец Уільям Трост-Эконг. Такі вынік трымаўся да 85-й хвіліны, калі 2-гі гол у вароты ПАР забіў Віктар Асімхен. Але арбітр пасля праверкі сістэмы VAR адмяніў узяцце брамы, паколькі перад гэтым было парушэнне правілаў ва ўласнай штрафной пляцоўцы ад Нігерыі, і прызначыў пенальці ў іх вароты, які на 90-й хвіліне рэалізаваў гулец ПАР Тебохо Макуна.

У выніку, асноўны і дадатковы час скончыўся з лікам 1:1, а ў серыі пасляматчавых пенальці перамаглі нігерыйцы – 4:2.

У фінале Кубка Афрыкі зборная Нігерыі згуляе з пераможцам пары Кот-д'Івуар – ДР Конга.