Усе навіны

Пачэціна пра незалічаны гол у вароты «Астан Вілы»: «ВАР пашкодзіў англійскі футбол»

28 красавіка, 09:40

Галоўны трэнер «Чэлсі» Маўрысіа Пачэціна пракаментаваў незалічаны гол Акселя Дысасі на 95-й хвіліне матча з «Астан Вілай» (2:2) у АПЛ.

«Думаю, усе, хто глядзеў гульню, адчуваюць расчараванне. Калі суддзя нічога не бачыць, а затым глядзіць ВАР і мяняе рашэнне. Не буду нічога дрэннага казаць. У гэта цяжка паверыць, гэта смешна. Гэта цяжка прыняць.

Два тыдні таму ў матчы з «Ман Сіці» была гульня рукой – не прызначылі пенальці. Па-мойму, ВАР пашкодзіў англійскі футбол, нанёс урон іміджу.

Арбітр сказаў, што там быў фол. Што адбудзецца, калі ў кожным эпізодзе з барацьбой фіксаваць парушэнне правіл? У такім выпадку мы ніколі не будзем даігрываць матчы з 11 футбалістамі. Гэта цяжка зразумець.

Я не засмучаны. Я спакойны і спакойны. Не хачу сказаць нічога дрэннага. Кажу: «Паслухайце, гэта быў гол». Што мы можам зрабіць?

Увогуле, гульня была сапраўды добрай. Мы дамінавалі ў матчы. У першым тайме мы прапусцілі два лёгкія галы. Прыехаць сюды і згуляць супраць «Астан Вілы»… Вельмі задаволены гульнёй», – сказаў Пачэціна TNT Sports.

«Чэлсі» мае 1 перамогу ў апошніх 4 матчах АПЛ – каманда адстае на 6 ачкоў ад зоны еўракубкаў, гульня ў запасе.