Усе навіны

Трэнер «Поўначсталі» Разін пасля матчу з мінскім «Дынама»: «Дзякуй беларускім нашым хакеістам, праявілі сябе добра»

5 снежня 2022, 23:07

Галоўны трэнер «Поўначсталі» Андрэй Разін пракаментаваў перамогу над мінскім «Дынама» (4:3) у КХЛ.

Пры ліку 1:3 беларускія хакеісты Аляксандр Сувораў і Павел Дзянісаў закінулі па шайбе. Гэта дазволіла «Поўначсталі» зраўняць лік.

– Пачалі вельмі добра, стварылі некалькі момантаў. Адзін з іх забілі. Сапернік у першым перыядзе практычна нічога не стварыў. Быў адзін добры момант – прапусцілі непатрэбны гол.

Другі перыяд пачалі няўдала. Хлопцы малайцы, не апусцілі рукі. Дзякуй беларускім нашым хакеістам, праявілі сябе добра. Хаця я не вітаю, калі хлопцы пасля доўгага расстання з роднымі і блізкімі прыязджаюць дадому. Вельмі цяжка ў такіх выпадках сабрацца. Мусіць, у рабят ужо прыйшоў досвед. Дзякуй ім. Яны дапамаглі камандзе. Гэты адрэзак быў вельмі важны. Зраўнялі.

Яшчэ моманты былі. Выйгралі малайцы. У канцоўцы нам павезла. Доўга фарту не хапала. Сёння гэты фарт прысутнічаў у нас. Па гульні трэба было вырашаць і «5 на 3», і «5 на 4» – было шмат большасці, якое мы не рэалізавалі. У плюс – мы выстаялі ў меншасці з добрай камандай. У Мінска большасць на добрым узроўні, – сказаў Разін.