Усе навіны

Жылінскі пасля 4:0 над «Дынама-Маладзечна»: «Хочацца, каб у «Лакаматыва» атрымалася так, калі вынiк матчу магла б вырашыць любая пяцёрка»

10 верасня, 22:55

Галоўны трэнер «Лакаматыва» Ігар Жылінскі падзяліўся меркаваннем аб матчы з «Дынама-Маладзечна» (4:0).

– Па-першае, словы падзякі нашым заўзятарам. Нягледзячы на тое, што ў не вельмі зручны час у нядзелю была гульня і яе паказвалі па тэлебачанні, аўдыторыя сабралася прыстойная.

Ну і дзецюкоў жадаецца павіншаваць з перамогай, хоць перамога няпростая. Вельмі доўга ўваходзілі ў гульню. У першым перыядзе сапернік меў пэўную перавагу. Добра, што забілі гол. А з другога перыяду ўжо сабраліся, унеслі сякія-такія карэктывы і далей гулялі так, як мы дамаўляліся.

Безумоўна, радыя таму, што сёння стрэльнула ў нас звяно Ігнатава. Хацелася б, каб атрымалася як у мінулым сезоне: калі ў нас зыход матчу магла вырашыць любая пяцёрка, – сказаў Жылінскі.