Усе навіны

Гол Боўраша і асіст Лашко не дапамаглі «Руэн-Нарандазе» перамагчы ў першым матчы 2-га раўнда плэй-оф QMJHL

13 красавіка, 12:58

«Руэн-Наранда» дома саступіла «Вікторыявілю» (3:6) у першым матчы другога раўнда плэй-оф QMJHL.

У гаспадароў беларускі форвард Данііл Боўраш закінуў шайбу на 13-й хвіліне ў большасці, давёўшы перавагу «Руэн-Наранды» да 2:0. Адным з асістэнтаў пры гэтым узяцці брамы выступіў яшчэ адзін беларускі нападнік Андрэй Лашко.

Боўрош у гэтай сустрэчы набраў 1 (1 + 0) ачко, выканаў 3 кідкі, атрымаў 2 хвіліны штрафу, ужыў 2 сілавыя прыёмы і скончыў матч з паказчыкам карыснасці «-1».

Лашко зарабіў 1 (0+1) бал, выканаў 7 кідкоў, выйграў 11 з 25 укідванняў і завяршыў паядынак з паказчыкам карыснасці «-1».

У 6 матчах плэй-оф на рахунку Боўраша 6 (3+3) ачкоў пры 6 хвілінах штрафу і паказчыку карыснасці «-2».

Лашко ў 6 паядынках плэй-оф набраў 4 (2+2) балы пры 2 хвілінах штрафу і паказчыку карыснасці «-1».