Усе навіны

Ягор Сідараў аформіў хет-трык у трэцім матчы другога раунда плэй-оф WHL

17 красавіка, 09:27

«Саскатун» у гасцях перамог «Рэд-Дыр» – 8:5 (3:2, 3:2, 2:1) у трэцім матчы другога раунда плэй-оф юніёрскай Заходняй хакейнай лігі (WHL).

Беларускі нападаючы «Саскатуна» Ягор Сідараў закінуў тры шайбы – на 8-й хвіліне (3:1), на 29-й (5:3) і на 39-й (6:4). Яго трэці гол аказаўся ў выніку пераможным. Форвард набраў 3 (3+0) ачкі, выканаў 6 кідкоў, скончыў сустрэчу з паказчыкам карыснасці «0» і стаў першай зоркай матчу.

У 8 матчах цяперашняга розыгрышу плэй-оф Сідараў набраў 9 (7+2) ачкоў пры 8 хвілінах штрафу і паказчыку карыснасці «+3». Ён – другі бамбардзір і лепшы снайпер каманды. У спрэчцы снайпераў усяго розыгрышу плэй-оф WHL беларус з 7 галамі займае другое месца.

«Саскатун» лідзіруе ў серыі з «Рэд-Дыр Рэбельс» з лікам 3-0 (4:1, 2:1 АТ, 8:5) і знаходзіцца за крок ад выхаду ў паўфінал.