Дзякуй, што былі з намі. Да пабачэння!
    93
    Такім чынам, БАТЭ набраў 24 балы, у «Дынама» па-ранейшаму 17.
    93
    Ну што тут скажаш? Калі першы тайм яшчэ быў больш-менш роўны, то ў другім абсалютная перавага БАТЭ і цалкам заслужаная перамога. Літаральна не было падыходаў да брамы ў гаспадароў. БАТЭ ж проста перамог на класе.
    93
    Усе! Перамога БАТЭ!
    91
    Гарбуноў выйшаў з варот, як Ноер і паказаў, што можа гуляць не горш за сваіх цэнтрдэфаў.
    90
    Тры хвіліны дадаў арбітр.
    90
    Мухамедаў замяніў Іваніча.
    89
    Мда… Не атрымаўся закід у штрафную у Нікаліча – мяч паляцеў кудысьці на трыбуну.
    88
    Неблагі штрафной зарабляе «Дынама». Апошні шанец. А Сігневіч зарабляе картку за размовы.
    86
    Яхая стрэліў метраў з трыццаці – без хвалявання забірае мяч Шчарбіцкі!
    85
    Нічога не не атрымліваецца ў «Дынама». НІ-ЧО-ГА.
    83
    Кутні быў ля брамы БАТЭ. Мяч пахадзіў ад дынамаўца ды дынамаўца, і нарэшце ўсё скончылася заблакаваным стрэлам Салаўя.
    80
    Нікаліч!!! Атрымаў пас ад Сарокі і увайшоў у штрафную! Мог біць, але вырашыў палепшыць пазіцыю. Навошта? Згублена магчымасць.
    79
    Наёк замяніў Бегунова.
    78
    Драгун!!! Пасля навесу з кутняга знаходзіўся адзін, але галавой не трапіў у браму!
    77
    Два кутніх запар падае БАТЭ. Каму там трэба забіваць?
    74
    0:1! Іваніч!!! Сітуацыя амаль паўтарылася. Сігневіч аддаў перадачу на Іваніча, а той выбяжаў сам на сам з Гарбуновым і прабіў у проціход.
    73
    Сігневіч!!! Выбяжаў на вольную прастору у штрафной пасля пасля пасу Іваніча, але прабачыў «Дынама»!
    72
    Салавей ударыў з развароту у бліжні кут – спакойна забраў мяч Шчарбіцкі.
    71
    Другім нумарам гуляе «Дынама». Але ж ачкі больш патрэбны менавіта гаспадарм.
    70
    Сігневіч выбяжаў сам на сам з Гарбуновым, але становішча «па-за гульнёй» зафіксаваў арбітр.
    70
    Драгун пасля падачы з кутняга ўпаў у штрафной, але гэта не пенальці.
    68
    Салавей выйшаў замест Хвашчынскага. Вось хто павінен дадаць хуткасці.
    66
    Сумна на полі. Няма момантаў. На «класіка» гэта зусім непадобна.
    62
    Іваніч! Скінуў яму мяч на лінію штрафной хтосьці з партнёраў – і ўдарыў злёту чарнагорац – вышэй за браму! Але моцна!
    61
    Сігневіч выйшаў замест Скавыша, а Астраух замяніў Быкава. Нічога нечаканага.
    60
    БАТЭ ўжо хвіліны дзве перепасоўваецца, але з абароны выйсці не можа. Высок прэсінгуюць гаспадары.
    57
    Бага!!! Знаходзячыся у штрафной, стрэліў і трапіў у Драгуна, а пасля не забіў ужо ў пустую браму!
    53
    Сарока!!! Атрымаў мяч ад Хвашчынскага побач з кутам штрафной, змясціўся і прабіў! Побач з правым слупком брамы!
    51
    Іваніч стрэліў метраў з дваццаці пяці – да Гарбунова прыляцеў мяч.
    48
    «Дынама» ў атацы. Пакуль шчыльна гуляе ў абароне БАТЭ.
    46
    Пачынаем другі тайм! Спадзяёмся, атрымаецца лепш, чым у першым.
    45
    Перапынак! 0:0, роўная гульня! Нельга камусьці аддаць перавагу. Здаецца, больш актыўна пачало «Дынама», але пад канец тайма лепш выглядалі «жоўта-сініі». Цікава будзе, як на барысаўчанах адлюстроецца змена схемы. Пакуль адпачываем.
    45
    БАТЭ цяпер гуляе па схеме 4–2–3–1. Бярозкін у адной лініі з Іванічам і Стасевічам.
    45
    Іваніч зноў паспрабаваў адгукнуцца на далекі закід, але ад шпаркага Швяцова не ўбыжыш.
    45
    Атакуе БАТЭ і возіць мяч ля штрафной «Дынама», але небяспекі ніякай.
    45
    Валадзько закінуў у штрафную, але мяч прыляцеў у рукі да Гарбуноа. А тым часам у першым тайме згуляем тры дадатковыя хвіліны.
    44
    Бярозкін выйшаў замест Васільевіча.
    42
    Зараз дактары дапамагалі ўжо Васільевічу. Здаецца, гульню ён не працягне.
    39
    Нікаліч зрабіў абвастральны пас у штрафную на Хвашчынскага, але Васільевіч у апошні момант перахапіў мяч.
    38
    Скавыш паспрабаваў убяжаць сам на сам з Гарбуновым, але ўпаў у штрафной у стыку з Галавічам. Нападнік паказвае, што было пенальці. Дзмітрый Доля лічыць інакш.
    35
    Яшчэ адзін кутні быў ля брамы Шчарбіцкага. Але нічога небясечнага ў гаспдароў не атрымалася.
    34
    Бегунову аказвалі дапамогу – зараз у гульні дынамавец.
    31
    Ой, як небяспечна!!! Гарбуноў памыліўся на выхадзе з брамы – дынамаўцы вынеслі мяч куды падалей. Але снарад трапіў да Іваніча – той ледзь не парваў сетку ўдарам з замежаў штрафной – зусім трошкі не хапіла, каб патрапіць у «дзявятку».
    30
    Стасевіч з Іванічам на кутку штрафной адабралі мяч у Сачыўкі, але дасведчанага партнера падстрахаваў Швяцоў. Толькі кутні.
    29
    Хвашчынскі паспрабаваў зрабіць вострую перадачу на Сароку, але трохі не разлічыў, і пасануў на Яблонскага.
    28
    Неяк сумна ў нас. Не хапае хуткасці, шмат памылак у простых перадачах.
    26
    Скавыш паспрабаваў адгукнуцца на далёкі закід і убяжаць сам на сам з Гарбуновым, але Швяцоў дагнаў яго і ў падкаце выбіў мяч.
    24
    Усё добра, гуляем далей.
    21
    Яшчэ момант!!! Зноў варваўся ў штрафную Хвашчынскі, але кут для ўдару быў нязручны – Уладзімір далёка адпусціў мяч, і яго забраў Шчарбіцкі. Затое нападнік убяжаў у сетку і парваў яе. Зараз рамантуюць браму.
    21
    Астраух навесіў у штрафную – там Сарока паспрабаваў прабіць галавой, але не атрымалася ў Антона.
    18
    Волкаў з Яблонскім у штрафной узялі ў «каробачку» Хвашчынскага – дынамавец упаў, але гэта не пенальці.
    16
    Стасевіч, знаходзячыся ў сегменце, заўважыў падключэнне Іваніча і пасануў на яго, а той прабіў ў адзін дотык. Нізам, у бліжні кут – лёгка для Гарбунова.
    13
    Пакуль што «Дынама» больш валодае мячом і атакуе, але ў пазіцыйным наступу ў гаспдаароў атрымліваецца не шмат.
    10
    Момант!!! Хвашчынскі пасля закіду з глыбіні адарваўся ад абаронцаў і прабіў у проціход Шчарбіцкаму, але прамазаў! Тыповы Уладзімір.
    9
    Іваніч прабіў са штрафнога ў бліжні кут – лёгка забраў мяч Гарбуноў.
    8
    Ды нічога не атрымалася ў гаспдароў. Затое Стасевіч убяжаў у неблагую контратаку, але сфаліў на ім Яхая.
    8
    Першы кутні зарабляе «Дынама».
    7
    Яблонскі прамарудзіў з мячом у цэнтры поля – на гэтым яго падкарауліў Сарока. Барысаўчанін вымушана сфаліл і атрымаў жоўтую картку.
    5
    Галавіч з глыбіні закінуў на Нікаліча – той паспрабаваў забяжаць, але парушыў правілы на абаронцу БАТЭ.
    4
    Пакуль што нічога агульнага сказаць нельга. Прыглядаюцца каманды адна да адной.
    1
    Іваніч прайшоў па фланзе і здейсніў прастрэл у штрафную, але мяч прыляцеў у рукі да Гарбунова.
    1
    Пачнынаем! Спадзяемся, што гульня апраўдае нашыя чаканні!
    БАТЭ наогул змяніў схему. Відаць, каманда згуляе ў 3–4–3. Тры цэнтральных абаронцы – Яблонскі, Волкаў і Васільевіч. Цэнтральны нападнік – Максім Скавыш, якога дагэтуль Алег Дулуб выкарыстоўваў на фланзе. Мікалай Сігневіч на лаўцы.
    Ёсць нечаканасці ў складах каманд. Пачнём з гаспадароў. У «Дынама» з першых хвілін згуляе Юрый Астраух – у мінулых матчах у яго атрымлівалася не вельмі ўдала. Таму нечакана, што яго паставілі, калі ёсць Арцём Быкаў і Арцём Гурэнка. Па-другое, у запасе апынуўся Аляксандр Наёк – у апорнай зоне мінчукой згуляюць Яхая і Капленка. Паглядзім, што з гэтага атрымаецца.
    Галоўны арбітр – Дзмітрый Доля. Бакавыя – Сяргей Фірыновіч, Сяргей Гідрэвіч. Рэзервны суддзя – Дзмітрый Дзмітрыеў. Дататковыя арбітры – Віктар Шымусік, Сяргей Гараюцін.
    Фота: прэс-служба «Дынама».
    Фота: прэс-служба БАТЭ
    Добры вечар усім аматарам футбола! Сёння нарэшце адбудзецца тое, чаго мы чакалі ужо даўно! Беларускае «класіка» пачнецца ўжо, а 19:15. Будзе вельмі цікава – сачыце за гульнёй з намі.