Усе навіны

Бензема ў трэцім матчы запар забівае пераможныя галы для «Аль-Іціхада»

2 жніўня, 22:45

Нападаючы «Аль-Іціхада» Карым Бензема вызначыўся ў сённяшнім матчы Кубка арабскіх чэмпіёнаў супраць «Аль-Шорта» (2:1). Карым пачаў гульню на лаўцы запасных і выйшаў на замену на 67-й хвіліне. На 84-й хвіліне пры ліку 1:1 каманда атрымала права на пенальці, якое форвард рэалізаваў. Такім чынам, Бензема ўжо трэці матч запар забівае пераможныя для сваёй каманды галы. Раней ён адзначаўся ў матчы 1-га тура Кубка арабскіх чэмпіёнаў супраць«Эсперанс», забіўшы 2-і мяч «Аль-Іціхада» у гульні і прынёс перамогу 2:1. А затым Карым сваім голам дапамог абгуляць «Сфаксьен» з лікам 1:0. Нагадаем, кантракт нападаючага з саўдаўскім клубам разлічаны да 2026 года. Па чутках, Карым будзе зарабляць амаль 200 мільёнаў еўра чыстымі за сезон, у тым ліку камерцыйныя здзелкі.