Усе навіны

Бакіч пра перанос матчу з БАТЭ: «Не вельмі дарэчы – зручней выступаць у тыднёвым цыкле»

21 жніўня, 19:35
1

Нападаючы мінскага «Дынама» Душан Бакіч пасля матчу са «Слуцкам» (2:1) падзяліўся меркаваннем аб аднаўленні чэмпіянаце Беларусі.

– Ведалі, што будзе нялёгка. Але пасля хатняй нічыёй са «Славіяй» проста не мелі права зноў страціць акуляры. На шчасце, перамаглі і вярнулі сабе добры настрой.

Момант з маім голам? З той пазіцыі маглі прабіць адразу некалькі хлопцаў, але я адчуваў асаблівую ўпэўненасць, вось і падышоў да мяча. На трэніроўках нярэдка адпрацоўваю такія ўдары. У сустрэчы з баснійскім «Жалезнічарам» ледзь не патрапіў у створ, а на гэты раз атрымалася выдатна.

У другім тайме я вызначыўся асістэнцкім балам – Глеб Жэрдзеў тады выдатна завяршыў камбінацыю. Вядома, індывідуальная статыстыка важная, але цьмянее без каманднага поспеху. Калі лік стаў 2:0, мы крыху выпусцілі ніткі гульні з рук, далі суперніку зашмат свабоды.

Упэўнены, зробім з таго адрэзка правільныя высновы і ў далейшым пастараемся не змяншаць у якасці дзеянняў на працягу ўсіх 90 хвілін.

Перанос паядынку з БАТЭ не вельмі дарэчы – зручней выступаць у тыднёвым цыкле. Зрэшты, з-за еўракубкаў зрушылася шмат матчаў чэмпіянату Беларусі. Працягнем рыхтавацца ў звычайным рэжыме і ў кожным туры нацэльваемся толькі на станоўчы вынік, – сказаў Бакіч.